Święto Plonów w Krajence

  • 24.08.2019, 16:54 (aktualizacja 24.08.2019, 23:48)
  • iej
Święto Plonów w Krajence

Dzisiaj na stadionie w Krajence odbyły się gminno-parafialne dożynki. Przybyłych gości przywitał burmistrz Stefan Kitela oraz ks. proboszcz Grzegorz Fabiszak, celebrujący mszę dziękczynną za tegoroczne plony. Obecni byli parlamentarzyści i samorządowcy powiatu złotowskiego. Przemawiał m.in. Julian Brewka - przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego, wicestarosta Małgorzata Sameć, członek sejmiku województwa Henryk Szopiński, poseł Małgorzata Janyska, szefowa ARIMR w Złotowie Dorota Banaś.Obecny był także poseł Marcin Porzucek. Starostowie dożynek to p. Jan Maciejewski i p. Jolanta Rutkowska z Krajenki Wybudowanie przekazali burmistrzowi ogromny bochen chleba, który podzielony rozdawano wśród uczestników dożynek. Pięknie prezentowały się wieńce, które przygotowały poszczególne sołectwa gm. Krajenka. KGW z terenu gminy przygotowały stoiska z poczęstunkiem, gdzie królował chleb ze smalcem i skwarkami!

Koncertowała kapela Mysomtacy i kapela Średzioki, było wiele atrakcji, w tym warsztaty kulinarne, konkursy dożynkowe, animacje, dmuchane zamki, małe auta... Dla każdego coś dobrego. Wieczorem do tańca zaprosił zespół Calvados!

iej

iej

Zdjęcia (51)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miastowy
miastowy 27.08.2019, 09:50
Dla każdego coś dobrego. Wieczorem do tańca zaprosił zespół Calvados ,czy to prawda że oprócz tańców było tradycyjne mordobicie?

Pozostałe