Wieniec z Nowej Świętej

  • 20.08.2019, 12:52 (aktualizacja 20.08.2019, 12:57)
  • iej
Wieniec z Nowej Świętej

XXI Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie zbliżają się wielkimi krokami. Właśnie z tego powodu w sali wiejskiej w Nowej Świętej (gmina Złotów) od kilkunastu dni trwają intensywne prace. Mieszkanki sołectwa, w liczbie nawet 12-14 kobiet, każdego popołudnia spotykają się by wyplatać wieniec. Piękny, okazały i pełen ciekawych detali wykonanych z niezwykłą precyzją. Sama konstrukcja i każdy jej element to ich własna inwencja twórcza, efekt licznych dyskusji i przede wszystkim - wytrwałej, mrówczej pracy. 

Wieniec zostanie zaprezentowany już w najbliższą niedzielę (tj. 25 sierpnia) we wsi Siedlec w powiecie wolsztyńskim, gdzie wielkopolscy rolnicy świętować będą zakończenie żniw. Podczas dożynek tradycyjnie przeprowadzony zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec. Liczymy na uznanie jury i wysoką lokatę. 

Przypomnijmy, dwa lata temu dzięki twórczej prac pań z sołectwa Zalesie powiat złotowski sklasyfikowano na wysokim, trzecim miejscu. Z kolei w ubiegłym roku wieniec wypleciony przez panie z Głubczyna zdobył drugie miejsce! 

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już wkrótce!

Tymczasem dziękujemy mieszkankom Sołectwo Nowa Święta z panią sołtys Mirosława Zakrzewska na czele za każdą godzinę wytężonej pracy. Trzymamy kciuki! Powodzenia!

Starostwo Złotów 

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe