Puchar Strefy Złotowskiej

  • 19.08.2019, 13:36 (aktualizacja 19.08.2019, 13:45)
  • iej
Puchar Strefy Złotowskiej

W niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. na jeziorze Miejskim w Złotowie odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Strefy Złotowskiej zorganizowane przez Koło Miejskie PZW w Złotowie.

 Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn z kół Powiatu Złotowskiego, tj.: 1) PZW Zakrzewo, 2) Koło Miejskie PZW Złotów, 3) PZW Sandacz Złotów, 4) PZW Unimetal Złotów, 5) PZW OSM Złotów, 6) PZW Karaś Złotów. Każda drużyna składała się z trzech zawodników, którzy zostali rozlosowani do jednego z trzech sektorów. Wędkarze spotkali się nad złotowskim jeziorem o godzinie 6.30, przy promenadzie, na wysokości cmentarza wojennego (obok stacji paliw PKN Orlen). Po zapisaniu drużyn przez kierownika przystąpiono do losowania sektorów i stanowisk.

 Po przypomnieniu zasad sportowych i etycznych, wędkarze rozeszli się na stanowiska, by o godzinie 8.00 rozpocząć łowienie. Zawody składały się z jednej tury trwającej 3 godziny. 18 zawodników łowiło głównie drobne płocie i leszcze. Po trzech godzinach łowienia, przystąpiono do ważenia złowionych ryb i typowania największej ryby zawodów.

 Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła drużyna Koła Miejskiego PZW w Złotowie, w składzie: Sławomir Kubiński, Józef Borowicz, Bogdan Ciaciak, która zdobyła 5 punktów sektorowych i złowiła łącznie 9865 g ryb. Drugie miejsce zajęła drużyna PZW Zakrzewo, składająca się z Konrada Lacha, Jarosława Dombrowskiego i Marcina Szumały, która zdobyła 8 punktów sektorowych i złowiła łącznie 9220 g ryb. Trzecie miejsce zajęła drużyna PZW Sandacz Złotów, składająca się z Grzegorza Karbowiaka, Krzysztofa Karbowiaka i Mieczysława Kubińskiego, która zdobyła 9 punktów sektorowych i złowiła łącznie 9110 g ryb. 

 W klasyfikacji indywidualnej: w sektorze A zwyciężył Grzegorz Karbowiak, z koła PZW Sandacz Złotów, z wynikiem 3365 g ryb, w sektorze B zwyciężył Bogdan Ciaciak, z Koła Miejskiego PZW w Złotowie, z wynikiem 4020 g ryb, w sektorze C zwyciężył Dariusz Skubida, z koła PZW Unimetal Złotów, z wynikiem 3730 g ryb.

 Największą rybą zawodów okazał się leszcz o długości 25,5 cm, złowiony przez Zbigniewa Augustyniaka z koła PZW Unimetal Złotów. Po wspólnym posiłku przystąpiono do dekoracji zwycięskich kół oraz zawodników pucharami. 

 Po wszystkim prezes Koła Miejskiego PZW w Złotowie Paweł Kuczyński podziękował wszystkim drużynom za przybycie, zaprosił do uczestnictwa w zawodach w przyszłym roku, a po czym zakończył oficjalną część uroczystości.

KM PZW Złotów 

zdjęcia: Emilia Małaczek

iej

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe