Kolejne padłe kaczki

  • 14.08.2019, 12:55 (aktualizacja 14.08.2019, 15:22)
  • iej
Kolejne padłe kaczki

Jak się dowiadujemy, z Jeziora Miejskiego w Złotowie wyłowiono kolejnych 7 padłych kaczek. Wcześniej było ich 6. Padnięte ptaki zostały zawiezione na badania do Poznania, gdzie być może zostanie wykryta przyczyna pomoru kaczek.

Warto przypomnieć, że kaczek nie należy dokarmiać pieczywem, bo jest szkodliwe dla ptactwa. Ptaki, które będą żywić się tylko chlebem (dotyczy to szczególnie ptaków wodnych  w miejskich parkach lub na przepływających przez miasta odcinkach rzek) mogą w konsekwencji zapadać na poważne problemy układu pokarmowego.

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
efe
efe 15.08.2019, 10:27
Kilka razy widziałem gościa jak od strony ujścia Głomi jak rzucał całe chleby kaczkom i łabędziom.
tekla
tekla 14.08.2019, 16:40
Wysłać ludzi i wlepiać mandaty za zaśmiecanie. Wrzucanie do wody chleba, a zdarza się, że i całych bochenków, to nic innego jak zaśmiecanie. Okropny tam syf. Puszki, butelki, plastikowe kulki z kaczkomatu, pety. Przy okazji sprawdzania powodu śmierci kaczek, można przejrzeć nagrania z kamery i może wyciągnąć wnioski, że warto, choćby profilaktycznie, pokazać mundur w tamtej okolicy.
Jan ze Śląska.
Jan ze Śląska. 15.08.2019, 13:31
Oprócz strażnik miejskiego innego munduru nie zauważyłem na promenadzie. U nas strażników jest 8 nie wiem jak w Złotowie

Pozostałe