Certyfikat dla szpitala

  • 14.08.2019, 00:42 (aktualizacja 15.08.2019, 10:53)
  • iej
Certyfikat dla szpitala
To ogromne i niezwykle ważne wydarzenie w 100-letniej historii złotowskiego szpitala powiatowego

Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie Joanna Harbuzińska-Turek oraz Starosta Złotowski Ryszard Goławski zaprosili w środę na uroczystość z okazji uzyskania po raz kolejny przez Szpital Certyfikatu Akredytacyjnego Ministra Zdrowia. Wręczenie Certyfikatu odbyło się w Auli im. Adama Krysińskiego w siedzibie starostwa w Złotowie. Obecni byli parlamentarzyści, samorządowcy powiatu złotowskiego i województwa. Pani dyrektor oraz pracownicy szpitala otrzymała mnóstwo gratulacji.

Uroczystość uświetniła uzdolniona wokalnie młodzież z POPP pod kierownictwem Weroniki Chałubek. 

- 3 lata temu, odbierając certyfikat z rąk ówczesnego dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie, powiedziałam: "dzisiaj jesteśmy lepsi niż wczoraj, jutro chcemy być lepsi niż dzisiaj. Czynimy to w z troski o drugiego człowieka, o pacjenta, o chorego, o człowieka cierpiącego, zniedołężniałego, uzależnionego, każdego potrzebującego naszej pomocy". Dzisiaj powtarzam te słowa, bo to jest motto naszej działalności - podczas dzisiejszej uroczystości przekazania certyfikatu powiedziała dyrektor złotowskiego szpitala Joanna Harbuzińska-Turek. W imieniu Ministra Zdrowia, wręczył go Poseł na Sejm RP Grzegorz Piechowiak.

- Certyfikat poświadcza, że Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie spełnia najwyższe standardy. Dla pacjentów i ich bliskich jest to informacja, że mogą się u nas czuć bezpiecznie, bo cały personel dokłada najwyższych starań, aby opieka była najwyższej jakości - wyjaśniła Joanna Harbuzińska-Turek. Następnie podziękowała wszystkim swoim współpracownikom za wkład pracy w uzyskanie certyfikatu. - Każdy miał w tym swój udział. To sukces zbiorowy. Mam ogromny zaszczyt i ogromną przyjemność kierować takim zespołem - podkreśliła dyrektor.

Za wytężoną pracę na rzecz rozwoju złotowskiego szpitala, a co za tym idzie wysokich standardów opieki podziękował Starosta Złotowski Ryszard Goławski. Jak powiedział, akredytacja to dowód na to, że jego pacjenci mogą się czuć pod dobrą opieką. - To wielki sukces. Gratuluję - podsumował starosta.

 

Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia uzyskują wyłącznie szpitale stosujące najwyższe standardy profesjonalne i etyczne. Złotowski szpital poddał się ocenie zewnętrznej prowadzonej w oparciu o wymogi standardów akredytacyjnych. Obowiązują na każdym poziomie: od zarządzania, poprzez zabiegi chirurgiczne, podawanie leków, żywienie chorych, monitorowanie i ograniczanie zakażeń, ciągłość opieki nad pacjentem, na pracy laboratorium kończąc.

Akredytacja wpływa na lepsze i sprawniejsze funkcjonowanie szpitala, daje możliwość łatwej identyfikacji i eliminacji wszystkich niekorzystnych zjawisk i zagrożeń. Szpitale, które przeszły pozytywnie przegląd akredytacyjny są postrzegane jako bardziej bezpieczne i przyjazne pacjentowi, efektywniej zarządzane, posiadające narzędzia do ciągłego nadzoru oraz analizy procesów terapeutycznych. To szpitale udzielające świadczeń medycznych o wyższej jakości. Przyznanie certyfikatu akredytacyjnego przez Ministra Zdrowia jest dowodem zaufania dla Szpitala w Złotowie w zakresie jakości udzielanych świadczeń.

Najważniejszym beneficjentem akredytacji jest pacjent – redukowanie ryzyka związanego z hospitalizacją, standaryzacja procedur medycznych i organizacyjnych pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa leczonych osób.

Aktualnie certyfikat posiada 208 szpitali. Szpital w Złotowie uzyskał pierwszy raz certyfikat trzy lata temu, za trzy lata nastąpi ponowna akredytacja. Warto dodać, że obecna ocena wypadła dużo lepiej niż ta poprzednia! 

iej

iej

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kom
kom 24.08.2019, 11:23
Za co ten certyfikat ?!!! Za beznadziejną pracę pogotowia?! Pacjenci, jak mogą, omijają ten szpital szerokim łukiem

Pozostałe