Jarmark Krajeński w Więcborku

  • 11.08.2019, 23:10 (aktualizacja 11.08.2019, 23:37)
  • iej
Jarmark Krajeński w Więcborku
11 sierpnia w ramach dni Więcborka 2019 odbył się VII Jarmark Krajeński, na który zjechali twórcy z całego regionu.

Ze złotowskiego Stowarzyszenia Artystów „Pasja” ze pracami rękodzieła na jarmarku zjawili się: Teresa i Gizela Kruczyńskie, Władysław i Anna Ogórek, Renata Białowąs, Elżbieta Urbańska, Piotr Surma oraz prezes Stowarzyszenia, Jolanta Surma, która trzymała pieczę nad wyjazdem do Więcborka. Towarzyszyła im z aparatem w ręku Barbara Chodera. Twórcy udekorowali swoje stoiska pracami, niektórzy prowadzili warsztaty pokazowe. Jolanta Surma organizację wystawy swoich prac i warsztatów podczas imprezy plenerowej w Więcborku miała wpisaną w programie stypendialnym, którą zrealizowała przy pomocy środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Z tej imprezy pasjonaci wrócili z pięknymi podziękowaniami i upominkami za propagowanie rodzimej kultury i rękodzieła krajeńskiego, a także z nagrodami. Główną Nagrodę: nagrodę Grand Prix w Konkursie Produkt Lokalny w kategorii Krajeńskie Rękodzieło zdobyła Teresa Kruczyńska za zegar z wzorem haftu krajeńskiego, Nagrodę Publiczności w konkursie Krajeński Produkt Lokalny za nalewkę z czeremchy otrzymał Władysław Ogórek.

Atmosfera jak zawsze była wspaniała, twórcy wymieniali się swoimi doświadczeniami!

iej, foto: J. Surma

iej

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe