Dzielnicowy spotkał się z seniorami

  • 09.08.2019, 15:03
  • iej
Dzielnicowy spotkał się z seniorami
Dzielnicowy Komisariatu Policji w Krajence spotkał się z seniorkami gminy Krajenka. Motywem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w życiu codziennym i w ruchu drogowym.

7 sierpnia br. dzielnicowy Komisariatu Policji w Krajence spotkał się w miejscowości Pogórze z sołtys wsi Panią Ewą Serwan i seniorkami z Klubu Seniora z Krajenki.

Każdego dnia osoby starsze mogą paść ofiarą wielu różnych przestępstw i wykroczeń. Dlatego aby przeciwdziałać takim zjawiskom, podczas spotkania dzielnicowy omówił podstawowe zasady, których przestrzeganie może pomóc uniknąć paść ofiarą przestępstwa pod legendą, kradzieży czy kradzieży z włamaniem. Dzielnicowy zwrócił uwagę na prawidłowe zachowania jakie mogą ustrzec seniorów przed kradzieżami w domu, na ulicy czy w sklepie. Omówiono sposoby działania sprawców wykorzystujących nadmierną ufność seniorów oraz korzyści jakie daje wzajemna pomoc sąsiedzka.

By zapobiec utracie oszczędności życia, uczestniczki spotkania otrzymały wiele wskazówek jak uchronić się przed oszustami wyłudzającymi pieniądze przez telefon lub internet. Dzielnicowy przypomniał, że w przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem! Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o swoich działaniach i nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanej osobie.

Spotkanie odbyło się w trakcie wycieczki rowerowej, dlatego dzielnicowy omówił również kwestie bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Podkreślił, że noszenie elementów odblaskowych ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa seniorów, również w sezonie letnim.

Profilaktyczne inicjatywy dzielnicowych na rzecz seniorów mają niewątpliwy wpływ na ich bezpieczeństwo i uniknięcie niebezpiecznych sytuacji w przyszłości.

IW/KPP Złotów

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe