Muzeum zaprasza do spichlerza

  • 11.07.2019, 17:24 (aktualizacja 12.07.2019, 02:33)
  • iej
Muzeum zaprasza do spichlerza
Zapraszamy na wernisaż fotograficznej wystawy powarsztatowej Wakacyjnego Klubu Małego Muzealnika, który odbędzie się w piątek 12.07.2019 o godz. 12:30 w Spichlerzu przy ulicy Spichrzowej 1 (I piętro).

Kontynuując tradycję, pozytywnie przyjętą przez młodych odbiorców, w tym roku Muzeum Ziemi Złotowskiej również zorganizowało Wakacyjny Klub Małego Muzealnika. W tym roku Młodzi Muzealnicy odkrywają magię fotografii.

Początek tygodniowych zajęć stanowiła wycieczka po wystawie czasowej „Kolory złotowskiej codzienności”, podczas której uczestnik miał okazję poznać prace artystki Katarzyny Sypniewskiej. W części warsztatowej m.in. o świetle, kompozycji, kadrowaniu i roli barw na fotografii opowiedziała uczestnikom Wioletta Bednarz. Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystały tworząc własne zdjęcie placu Paderewskiego. Drugi dzień zajęć wakacyjnych o fotografii poświęciliśmy fotografii czarno-białej. Na bazie swojej kolekcji aparatów Zbigniew Niewiadomski wyjaśnił najważniejsze pojęcia, historię i to w jaki sposób zdjęcia powstają. Uczestnicy zajęć mogli dotknąć i spojrzeć w wizjer najstarszych aparatów, a nawet rozłożyć go na części. Termin „fotografia” wywodzi się z języka greckiego i znaczy dosłownie ‘rysowanie światłem’. W części warsztatowej zachęciliśmy dzieci do rysowania za pomocą światła i cienia. Jerzy Jelonek zapoznał młodzież z techniką luksografii, która pozwala uzyskiwać obrazy fotograficzne bez użycia aparatu fotograficznego. Kolejnego dnia uczestnicy tworzyli fotografie portretowe w tradycyjnej technice fotograficznej. Po okresie zafascynowania kolorową fotografią cyfrową nadszedł czas powrotu klasycznej fotografii czarno-białej. Coraz więcej artystów fotografujących wraca lub na nowo uczy się fotografii analogowej, nie rezygnując bynajmniej z cyfry. W ciemni fotograficznej dzieci pracowały pod opieką Jędrzeja Bednarskiego, członka Złotowskiego Klubu Fotograficznego.

Dzisiaj zastanowimy się co można odczytać ze starych zdjęć i czy to prawda, że fotografia zatrzymuje czas. Potem zabawimy się w artystów i będziemy do woli miksować fotografie znalezione w muzeum, tak by tworzyły niezwykłe dzieła. Zajęcia mają na celu pełniejsze i świadome korzystanie z możliwości fotografii. Różnorodny program zajęć sprawi, ze dzieci poprzez pracę twórczą zapoznają się z możliwościami fotografii.

Efekty będzie można zobaczyć podczas oficjalnego podsumowania tygodniowych zajęć, już w piątek o godz. 12:30 w spichlerzu złotowskim.

Zapraszamy!

iej

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe