Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

  • 10.07.2019, 10:26 (aktualizacja 10.07.2019, 18:46)
  • iej
Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krajence, w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. 40-latek ukrywał się przed organami ścigania w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym nierealizowania obowiązku alimentacyjnego. Prokuratura Rejonowa w Złotowie wydała więc za mężczyzną zarządzenie o poszukiwaniach ogólnokrajowych celem ustalenia jego aktualnego miejsca pobytu. Poszukiwany nie umknął jednak spostrzegawczemu spojrzeniu dzielnicowego i został zatrzymany.

Godnym pochwały zaangażowaniem i poświęceniem wykazał się dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krajence, który w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. W wtorkowy wieczór w Krajence aspirant sztabowy Sławomir Rummler zauważył na ulicy mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanemu przez prokuraturę. Policjant bez chwili wahania podjął interwencję. 40-latek, gdy zauważył dzielnicowego, próbował uciekać. Policjant zajechał mu jednak drogę prywatnym samochodem i natychmiast go zatrzymał.

Aspirant sztabowy Sławomir Rummler o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, a następnie przekazał poszukiwanego przybyłym na miejsce kolegom pełniącym służbę na terenie gminy Krajenka. Dzięki czujności dzielnicowego po służbie, możliwe będzie wykonanie czynności procesowych z udziałem poszukiwanego i skierowanie aktu oskarżenia do sądu.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Złotowianin
Złotowianin 14.07.2019, 19:17
Służbista i wazeliniaż
zet
zet 11.07.2019, 23:52
no proszę , policjant pracoholik

Pozostałe