Środa, 24.07.2019

Fałszywe dane, narkotyki, brak prawa jazdy

  • 09.07.2019, 19:56 (aktualizacja 09.07.2019, 20:02)
  • iej
Fałszywe dane, narkotyki, brak prawa jazdy
Policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę, który w trakcie kontroli drogowej podawał fałszywe dane osobowe. Okazało się, że mężczyzna jechał bez uprawnień będąc pod działaniem narkotyków a w samochodzie miał schowaną amfetaminę. 21-latek trafił wprost do policyjnego aresztu.

 

W piątkowy wieczór 5 lipca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie prowadzili kontrolę ruchu drogowego w miejscowości Pniewo. Chwilę przed godziną 22.00 zauważyli osobowe bmw, którego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Pojazd miał bowiem całkowicie niesprawne oświetlenie tylne co w porze nocnej stanowiło poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali samochód do policyjnej kontroli drogowej.

Kierowca w rozmowie z policjantami unikał odpowiedzi na pytania, a podając dane osobowe musiał się bardzo długo zastanawiać nad datą urodzenia. Próba oszukania policjantów spaliła jednak na panewce, funkcjonariusze szybko ustalili, że kierowca chciał ich wprowadzić w błąd co do swojej tożsamości. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i podawał nie swoje dane, lecz dane brata, który prawo jazdy posiadał.

Podczas legitymowania policjanci ustalili w systemach teleinformatycznych, że to niespełna 21-letni mieszkaniec gminy Okonek. W trakcie kontroli auta i zatrzymanego, policjanci odnaleźli torebkę z białym proszkiem. Łącznie policjanci zabezpieczyli kilka porcji dilerskich amfetaminy. 21-latek został poddany, także badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny, który wskazał zawartość marihuany, metamfetaminy i amfetaminy.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod ich działaniem karę do lat 2.

Dodatkowo mężczyzna odpowie za podanie fałszywych danych osobowych oraz za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Pojazd, którym się poruszał został zaś odholowany na policyjny parking z uwagi na brak badań dopuszczających go do ruchu oraz zły stan techniczny .

Prowadzenie samochodu po narkotykach stanowi takie samo zagrożenie jak jazda po alkoholu. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierowca musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji. Narkotyki zaburzają tę sprawność i uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu, co w konsekwencji może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

KPP Złotów

iej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe