Projekt Kostka nastawia się na sukces!

  • 08.07.2019, 17:53 (aktualizacja 14.07.2019, 20:50)
  • iej
Projekt Kostka nastawia się na sukces!
Jak osiągnąć sukces? Ćwiczymy, trenujemy, wprawiamy się w różnych dziedzinach i dyscyplinach. Odnajdujemy talenty, poświęcamy czas, popełniamy błędy, wkładamy całe serce, żeby… No właśnie… Po co? Co jest miarą sukcesu? Co tak naprawdę chcemy osiągnąć?

Na te i podobne pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas kolejnej edycji Projektu Kostka w dniach 20-22 września. Będzie się on odbywał pod hasłem "SUKCES!", co ma prowokować do zastanowienia się czym jest sukces we współczesnym świecie. Będziemy gościć ludzi, którzy opowiedzą nam o swoich małych i wielkich sukcesach oraz o tym, jaki to ma związek z szukaniem Pana Boga. Czy słowo „sukces” w ogóle przystaje do rzeczywistości duchowej?

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą, czym jest Projekt Kostka, należy się wyjaśnienie, że to obecnie jedyny w Polsce młodzieżowy festiwal hip-hopu chrześcijańskiego, odbywający się we wrześniu w Złotowie. Są to trzy dni wypełnione niesamowitą muzyką i tańcem, konkursami, uwielbieniem i inspirującymi spotkaniami. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP prowadzona przez Misjonarzy Świętej Rodziny oraz ich przyjaciele ściągają co roku do Złotowa setki młodych ludzi, aby doświadczyć siły wspólnoty, radości i rozwinąć swoje pasje. Mamy niezwykłego patrona - św. Stasia Kostkę, który przypomina nam, aby w życiu zawsze szukać "czegoś więcej"...

Nawiązując do tegorocznego hasła, zaprosiliśmy ludzi, którzy na własnej skórze doświadczyli, czym jest sukces. Na start proponujemy program profilaktyczny „Przepis na Sukces” prowadzony przez rapera Anatoma. Warsztatami tanecznymi pokieruje siostra Maria Estera Andrzejewska, która przeszła długą drogę od hip-hopu do… klasztoru. Ekscytująco zapowiada się kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu PK HIP-HOP FESTIWAL, jak również popularne w ubiegłym roku bitwy tańca hip-hop i breakdance. To okazja dla każdego, żeby (może pierwszy raz w życiu) pokazać swoje umiejętności na dużej scenie. W piątkowy wieczór zagra dla nas zeszłoroczny laureat PK HIP-HOP FESTIWAL – raper Lucas Vuitton oraz niekwestionowana od lat gwiazda polskiego rocka: LUXTORPEDA. W sobotę na scenie zagości znany i kochany w Złotowie zespół Muode Koty, charyzmatyczny Anatom i wreszcie po raz pierwszy w naszym mieście EXODUS15, zapewniający uwielbienie na niebiańskim poziomie.

Wszystko to zanurzone jest w modlitwie. Nasza Strefa Modlitwy spotyka się regularnie przez cały rok, a każdego 18-ego dnia miesiąca możemy wspólnie wzrastać podczas adoracji ze św. Stasiem Kostką. W czasie samego wydarzenia funkcjonuje kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Razem uczymy się, jak współcześnie ewangelizować młodych ludzi. Chcemy pokazywać Kościół młody i pełen życia. Chcemy udowadniać, że wiara jest fascynującą przygodą, że  można ją przeżywać i wyrażać na przeróżne sposoby. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do spotkania Pana Boga - dla tych, którzy Go szukają i dla tych, którzy być może jeszcze nie zaczęli... Można śmiało powiedzieć, że staramy się dotrzeć z nową ewangelizacją do młodzieży.

Od początku siłą napędową Projektu Kostka byli Misjonarze Świętej Rodziny. Wydarzenie jednak tak szybko się rozrosło, że dziś cała struktura obejmuje setki osób. Jest to ekipa pracująca cały rok: sztab organizacyjny, liderzy i wolontariusze oraz nasi sponsorzy, dobrodzieje, patroni, media, lokalne władze, instytucje i firmy, graficy, harcerze, Strefa Modlitwy i grupa muzyczna, słowem - wielka rodzina PK.

Główną tajemnicą sukcesu tego przedsięwzięcia jest czynny udział młodzieży już na etapie koncepcji. Każda edycja to nowe pomysły i stale rosnący zapał. Co roku inne warsztaty, programy profilaktyczne, elementy tańca, teatru lub filmu, gadżety PK. Łączy nas wspólna idea ożywiania, odmładzania Kościoła. Spontaniczne zaangażowanie wielu ludzi sprawia, że w bardzo konkretny sposób dajemy świadectwo chrześcijańskiego życia. W świecie pędzącym często bez jasnego, określonego celu, staramy się dać fundament wychowania do pozytywnych wartości. To z pewnością dobry start, by osiągnąć prawdziwy sukces!

Zapraszamy na naszą stronę internetową projektkostka.pl, profil Facebook facebook.com/projektkostkazlotow, Instagram, kanał Youtube youtube.com/ProjektKostkaoraz sklep z gadżetami projektkostka.cupsell.pl.

ks. Adam Gaca MSF

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe