XX Święto Wsi Krajeńskiej

  • 08.07.2019, 13:11 (aktualizacja 08.07.2019, 13:52)
  • iej
XX Święto Wsi Krajeńskiej
Wczoraj na Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym w Lipce odbyło się jubileuszowe XX Święto Wsi Krajeńskiej.

O godzinie 15.00 przybyłych gości oraz mieszkańców oficjalnie przywitali: Wójt Gminy Lipka – Przemysław Kurdzieko, Przewodniczący Rady Gminy – Piotr Wandas oraz Starosta Złotowski – Ryszard Goławski. Wójt Gminy Lipka wręczył statuetki z podziękowaniami za wieloletni wkład w organizację i rozwój Święta Wsi Krajeńskiej. Na wstępie wystąpiły lokalne zespoły artystyczne: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Chór „Złote Buki”, Zespół Lipczanki.

Rozegrany został turniej "Złap byka za rogi", podczas którego rywalizowało ze sobą sześć delegacji jednostek organizacyjnych.

I miejsce – LGD

II miejsce – ex aequo Szkoła Podstawowa w Lipce oraz Radni Gminy Lipka

III miejsce – Sołtysi Gminy Lipka

IV miejsce – Urząd Gminy Lipka

V miejsce – Starostwo Powiatowe w Złotowie

Główną nagrodę 2000 zł zwycięzcy przekazali dla rodziny z Lipki, która w wyniku wybuchu gazu straciła dom.

Odbyły się również zawody sportowe w siatkówce plażowej oraz gra w boule parami o Puchar Wójta Gminy Lipka. Zwycięzcy poza dyplomami i pucharami otrzymali także czeki pieniężne.

Podczas Święta Wsi Krajeńskiej odbyły się trzy koncerty. Jako pierwszy wystąpił zespół Żuki, który zaprezentował utwory The Beatles oraz własne kompozycje. Następnie na scenie pojawiła oczekiwana przez wszystkich gwiazda wieczoru – zespół Baciary, który swoją energetyczną muzyką porwał do zabawy setki przybyłych widzów. Trzecim zespołem, których zagrał podczas wczorajszej imprezy był zespół Zajefajni. Po ich koncercie wszyscy bawili się do późnych godzin przy muzyce zespołu Albatros

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli bawić na dmuchanych zamkach i trampolinach. Zaprezentowało się także wielu lokalnych przedsiębiorców, rzemieślników oraz wystawców.

Jak co roku po mimo niesprzyjającej pogody frekwencja była bardzo duża.

Dziękujemy mieszkańcom naszej gminy i nie tylko za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok.

A P / UG Lipka

iej

Zdjęcia (41)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lipczanka
lipczanka 08.07.2019, 14:10
Brawo Lipka. Dziękuje za koncerty "Żuków" i "Baciarów". Porywające do tańca koncerty, to jest to, na co czekają mieszkańcy Lipki i nie tylko.

Pozostałe