Promenada będzie dokończona

  • 04.07.2019, 22:15
  • iej
Promenada będzie dokończona

Wójt Marek Buława podpisał umowę na budowę dalszego ciągu promenady nad Jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie. Będzie to już trzeci etap tej inwestycji: przypomnijmy, że pierwszy z nich został zrealizowany w 2017 r., kiedy to powstało pierwsze kilkaset metrów nawierzchni prowadzącej od ulicy Jeziornej do wylotu przy ul. Janiny Kłopockiej oraz wiata, w 2018 r. kolejny odcinek, który pozwolił spacerowiczom dostać się utwardzoną nawierzchnią na drugą stronę jeziora.

Ustawione zostały ławki, kosze na śmieci oraz ze względów bezpieczeństwa barierki. Jesienią ubiegłego roku wzdłuż trasy powstał Szlak Pięciu Prawd Polaków, co dodatkowo uatrakcyjniło zakrzewską promenadę. Najpóźniej jesienią tego roku ścieżka brzegami jeziora zostanie domknięta, gdyż firma pana Mirosława Januszewskiego z Wituni koło Więcborka za kwotę niespełna 514 tys. zł brutto podjęła się budowy nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej z kostki brukowej betonowej grubości o 8 cm na brakującym odcinku, prowadzącym aż do ulicy Kujańskiej. Na zakończenie prac wykonawca ma czas do 30 września 2019 r.

UG Zakrzewo

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zakrzewianka
zakrzewianka 08.07.2019, 07:32
Propozycja: po zakończeniu budowy zakrzewskiej promenady można zorganizować bieg.

Pozostałe