Spotkanie w sprawie parku

  • 04.07.2019, 14:46 (aktualizacja 04.07.2019, 21:42)
  • Janusz Justyna
Spotkanie w sprawie parku
W Urzędzie Miejskim w Łobżenicy odbyło się dziś spotkanie konsultacyjne dotyczące inicjatywy utworzenia Parku Krajobrazowego "Krajna".

O propozycji Polskiego Klubu Ekologicznego rozmawiali - ze strony powiatu złotowskiego starosta Ryszard Goławski, Wójt Lipki Przemysław Kurdzieko i Przewodniczący Rady Gminy Lipka Piotr Wandas, a ze strony gminy Łobżenica burmistrz Piotr Łosoś, jego zastępca Józef Lewandowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łobżenicy Antoni Kapeja oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej i jednocześnie członek Izb Rolniczych Aleksander Tadych.

Podczas spotkania ustalono, że w związku z rolniczym charakterem obu gmin, a także z uwagi na obawy i sygnały płynące od ich mieszkańców przeprowadzone zostaną szerokie konsultacje społeczne w tej sprawie. Na ich podstawie wypracowane zostaną wnioski końcowe, które trafią do inicjatorów utworzenia parku, władz województwa wielkopolskiego oraz rad gmin.

W Łobżenicy wstępnie rozmawiano dziś również na temat koncepcji przebudowy drogi biegnącej z Łobżenicy do Lipki. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie w tej sprawie.

Starostwo Złotów, fot. UM Łobżenica

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tiger
Tiger 04.07.2019, 22:55
Po co komu ten park?

Pozostałe