Udany rok dla krajeńskiego samorządu

  • 28.06.2019, 18:34 (aktualizacja 29.06.2019, 11:20)
  • iej
Udany rok dla krajeńskiego samorządu
Krajeńscy radni przyjęli „Raport o stanie Gminy i Miasta Krajenka za 2018 rok”. Wynika z niego, że gmina ma za sobą rok pełen wyzwań.

Sesję rozpoczął sekretarz Gminy i Miasta Krajenka, Tomasz Ciechanowski, który przedłożył informację z działalności burmistrza w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał. Następnie radni przyjęli „Raport o Stanie Gminy i Miasta Krajenka za 2018 rok”. Dokument szczegółowo omówił Tomasz Ciechanowski. Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację programów, strategii i uchwał rady gminy. - Wspólnie z Radą Miejską podejmowaliśmy działania mające na celu zrównoważony rozwój w różnych obszarach gminy: gospodarki, ochrony środowiska, oświaty, kultury, sportu, bezpieczeństwa. Podjęliśmy przedsięwzięcia w dziedzinie infrastruktury technicznej - budowy dróg, chodników, oświetlenia, sieci wodno-kanalizacyjnych, jak również zapewniliśmy szereg wydarzeń kulturalnych i imprez cyklicznych. W ostatnim czasie podjęte zostały odważne decyzje dotyczące rozwoju polityki prorodzinnej na terenie gminy Krajenka. Utworzyliśmy Żłobek Miejski w Krajence w ramach ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3. Odpowiadając na oczekiwania rodziców utworzyliśmy nowe miejsca przedszkolne w ramach projektu zapewnienia równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, na który pozyskaliśmy środki unijne. Intensywne działania skierowano na rozwój infrastruktury sportowo-edukacyjnej: nowe boiska, miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Nowym, podejmowanym przez nas działaniem skierowanym do mieszkańców gminy, jest program gospodarki niskoemisyjnej zakładający m.in. budowę ścieżek rowerowych, centrum przesiadkowego, wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne, termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Fundusze sołeckie zintegrowały społeczności wiejskie, które wspólnie decydowały o przeznaczeniu środków finansowych. Również działalność różnorodnych stowarzyszeń, która pozwala na spełnianie zainteresowań dzieci oraz dorosłych, to efekt aktywności i zaangażowania mieszkańców. Mam nadzieję, że integracja społeczna, którą udało nam się przez te lata wypracować, zaowocuje kolejnymi dobrymi pomysłami, pomyślnymi inwestycjami, a tym samym wysoką jakością życia codziennego– powiedział w podsumowaniu raportu sekretarz gminy.

W dalszej części obrad radni przyjęli sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy za ubiegły rok, które przedstawiła skarbnik gminy Małgorzata Krasko.

Radni przyjęli także uchwały w sprawach: uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ustanowienia pomników przyrody (dotyczy to dwóch dębów szypułkowych na Wąsoszkach), przyjęcia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy, trybu i szczegółowych warunków zwolnienia od podatku rolnego gruntów gospodarstw rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej, udzielenia pomocy finansowej powiatowi złotowskiemu w 2019 r. (środki zostaną przeznaczone na zakup broni Palmera wraz z osprzętem), udzielenia dotacji z budżetu gminy na prace renowacyjno - konserwatorskie Parafii pw. Trójcy Świętej w Głubczynie (konserwacja i odrestaurowanie polichromii sklepienia prezbiterium), udzielenia dotacji z budżetu na prace renowacyjno - konserwatorskie Parafii p.w. św. Anny w Krajence (odnowienie ścian bocznych nawy głównej i zakrystii).

(amb)

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 29.06.2019, 14:53
Ktory rok.

Pozostałe