Przedszkolaki na komendzie

  • 19.06.2019, 15:51 (aktualizacja 20.06.2019, 19:21)
  • iej
Przedszkolaki na komendzie
18 czerwca br. złotowscy policjanci gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie nietypowych gości. Funkcjonariuszy w miejscu pracy odwiedziły przedszkolaki ze szkoły katolickiej w Złotowie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjanta. Usłyszały wiele porad na temat swojego bezpieczeństwa.

 

Wtorek był pełnym wrażeń dniem dla złotowskich policjantów. Oprócz codziennych obowiązków policjanci gościli bowiem w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie grupę najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Tematem spotkania było omówienie zasad bezpiecznego zachowania się w domu, na ulicy, w kontaktach z nieznajomymi ludźmi oraz podczas letniego wypoczynku - głównie nad wodą. Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii tłumaczyli dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na pochwałę zasługuje znajomość numerów alarmowych jaką wykazały się przedszkolaki. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek złotowskich funkcjonariuszy. Bardzo chętnie przymierzali elementy umundurowania funkcjonariuszy. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy wykorzystywane do codziennej służby. Miejmy nadzieję, że będą umiały skorzystać z nich podczas letniego wypoczynku. Najmłodsi dowiedzieli się również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także odwiedzili pomieszczenie, gdzie pracuje oficer dyżurny jednostki. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe