Sobota, 21.09.2019

Zamkowa jak nowa?

  • 19.06.2019, 09:15 (aktualizacja 19.06.2019, 09:37)
  • Iej
Zamkowa jak nowa?

 

W miniony poniedziałek odbyły się w UM Złotów konsultacje społeczne w związku z wykonywaniem projektu przebudowy ulicy Zamkowej. Droga ta jest obecnie w złym stanie, gdyż zbudowano ją na żużlu i wymaga remontu. Konsultacje poprowadził burmistrz Adam Pulit, wspierany przez projektanta Łukasza Kowalczyka, oraz pracownika UM Wiesława Orciucha i projektanta zagadnień elektrycznych Bogusłąwa Pańczyniaka. Na konsultacje przybyło kilkanaście osób, w tym radny Rady Miasta Roman Głyżewski i radny powiatowy Wiesław Fidurski. Konsultacje były bardzo żywe i pełne emocji. Szczególnie mieszkańcy dyskutowali nad sposobem spowolnienia ruchu, gdyż od dawna problemem na tej ulicy są pędzące po niej z dużą szybkością pojazdy co budzi niepokój mieszkańców. Ostatecznie mieszkańcy opowiedzieli się za rozwiązaniem zaproponowanym przez projektanta polegającym na wyniesieniu dwóch skrzyżowań i dwóch przejść dla pieszych. 

    Ulica Zamkowa po przebudowie ma być szeroka na 6 m i będzie miała ścieżkę rowerową szer. 2 m (po stronie lewej) oraz ciąg pieszy po drugiej stronie ulicy. Powstaną też dwa przystanki komunikacji miejskiej. Przybędzie nasadzeń drzew i terenów zielonych. Zostaną wprowadzone nowe rozwiązania w obrębie tzw. Kaczego Dołka, w zakresie ruchu rowerowego. Zainstalowane będzie nowe oświetlenie, zbudowana będzie nowa sieć kanalizacji deszczowej. Koszt tych przedsięwzięć to ok. 4-5 mln złotych. Miasto Złotów zamierza starać się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które może wynieść nawet 50% przedsięwzięcia.

(red)

Foto (FB -UM Złotów)

 

Iej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca ll
Kierowca ll 20.06.2019, 14:25
Z tego co przekazano jak na dłoni widać że miasto zapomina o parkingach na nowo budowanych ulicach a potem narzekania że samochody stoją na chodniku. Dziwne że radni o tym zapominają.
Twd
Twd 22.06.2019, 19:56
Obłęd w tym mieście z parkingami. Wszystko chcieliby zabetonować. Na rowerze albo pieszo gościu. Parkowanie to luksus. Na miejscu burmistrza zrobilbym 5 zl za godzinę parkowania i spokój.
Piesza, Wolę parkingi i wolne chodniki.
Piesza, Wolę parkingi i wolne chodniki. 24.06.2019, 00:00
Ted.
Powiem krótko ,,Głupiś jak but" Chcesz na rower wracaj na Białoruś albo wypad do Chin.
pos
pos 21.06.2019, 18:18
O jakiej konkretnie ulicy czy miejscu mówisz?! Bo chyba nie o Zamkowej?! Jak na razie to jestem w szoku, ze tam jest tyle miejsca żeby poszerzyć chodnik na ścieżkę dla rowerów. Dla mnie niewybaczalne jest natomiast to, że w czasie kiedy planowano inwestycję związaną z rondem koło zamku, nie włączono do niego ulicy Zamkowej. To jest coś, co na pewno można było zrobić
Nie - dla korków w centrum
Nie - dla korków w centrum 20.06.2019, 08:52
Moim zdaniem powinna być wybudowana droga normalnych rozmiarów do ulicy Chojnickiej. W razie blokady drogi na kaczym dołku miasto zakorkuje się. Przyda się taka obwodnica, żeby po pierwsze usprawnić ruch w centrum po drugie Złotów rozrasta się i przy niej mogą powstać nowe osiedla. Panie Januszu może taki projekt trzeba przedstawić?
ZECS
ZECS 20.06.2019, 14:30
Nie realny postulat internauty. Obwodnica nieosiągalna.
Tdk
Tdk 30.06.2019, 15:27
Akurat obwodnica jest osiągalna i plany jej w zagospodarowaniu są od lat 80-tych
Mieszkanka
Mieszkanka 30.06.2019, 17:06
No tak od lat 80tych, ale Wełniaka nie ma a temu to tylko zabawa do drugiej w nocy. Całe miasto drży i nie śpi.
Co za czasy.
wd
wd 01.07.2019, 17:21
za Wełniaka nie było obwodnicy
Kierowca z Zamkowej
Kierowca z Zamkowej 19.06.2019, 20:38
Całkowicie nie to! Jadąc od miasta - ulica powinna być przesunięta w lewo. Ścieżka rowerowa razem z chodnikiem po stronie prawej. Po stronie lewej zostało by jeszcze nieco miejsca - powinno się tam zrobić "podłużne" miejsca parkingowe. Przed "Chrupkiem" - w ul. Jerozolimskiej parę miejsc parkingowych dla sklepu (nie było by zamieszania). Lewoskręt w ul Hubego! Lewoskręt w ul. Słoneczną! I mam nadzieję, że oświetlenie nie będzie kolidować z chodnikiem czy ścieżką rowerową jak to zrobiono na np. Domańskiego (z prawej w chodniku i ścieżce zamiast z lewej w pasie zieleni!).
Kierowca z Zamkowej
Kierowca z Zamkowej 19.06.2019, 20:40
I jeszcze coś - koniecznie lampy doświetlajace chodnik i ścieżkę podobnie, jak jest to zrobione na Wielatowskiej! Ale tam projektował Pan Staszek!

Pozostałe