Sparta podzielona?

  • 17.06.2019, 17:07 (aktualizacja 17.06.2019, 19:33)
  • Iej
Sparta podzielona?
Dzisiaj, w poniedziałek 17 czerwca, odbyło się walne nadzwyczajne zebranie członków MLKS Sparta Złotów

W programie zebrania byly bardzo ważne punkty dotyczące zmian w działalności klubu. Większa część zarządu postawiła wniosek o wygaszenie w klubie sekcji piłki siatkowej, tenisa stołowego i boksu. W ramach Sparty pozostałaby tylko sekcja piłki nożnej. Innym sekcjom, trenerom i działaczom oferuje się utworzenie nowych stowarzyszeń, z zachowaniem nazwy, sprzętu sportowego, licencji ligowych, zawodników, a przede wszystkim klubowych tradycji. Wszelkie procedury datę ostateczną noszą z dniem 31 stycznia 2019 roku. Jeżeli do tego czasu sekcje nie założą swych, odrębnych stowarzyszeń, ulegną wygaszeniu kompletnemu.

Ta operacja ma na celu zwiększenie witalności klubu (sekcji), gdzie kilka osób zarządu musi stawać czoła problemom czterech sekcji i czterech akademii. Rozczłonkowanie Sparty usprawni pracę działaczy, pomniejszy ogromne aktualnie koszty utrzymania biura klubu itd. Ponadto odrębne stowarzyszenia będą mogły ubiegać się o środki zewnętrzne np. z ministerstwa sportu, w ramach programu KLUB (od 10 do 15 tys. zł). Obecnie klub nie może się ubiegać o pieniądze z ministerstwa, bo otrzymuje zbyt wysoką dotację od lokalnego samorządu… Pozostawienie w klubie tylko sekcji piłki nożnej bierze się z faktu, że jest to największa sekcja, najbardziej liczebna i mająca najwięcej do stracenia przy podziale-wygaszaniu i tworzeniu nowego stowarzyszenia.

Z sali padły głosy obaw o los trzech wspomnianych sekcji, które mogą sobie nie poradzić w nowych realiach. Przedstawiono zapewnienie, że udzielona zostanie pomoc, wskazanie kierunków działania. 

O wszystkim zadecydowało walne,  uchwała o rozdziale sekcji została przyjęta większością głosów. 16 głosów za, 3 przeciw, 4 wstrzymało się. 

Zmiana nazwy - PKS nieaktualna. 

(iej)

Iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ppp
ppp 18.06.2019, 20:09
Ten łysy pajac znowu namieszał!
EDI
EDI 17.06.2019, 20:42
To teraz na piłkę miasto da 15 tysięcy i dopiero będziecie panowie w *** :)
Kibic
Kibic 17.06.2019, 20:07
Bardzo dobre posunięcie, kluby wielosekcyjne to archaizm.

Pozostałe