Spinningiem z łodzi

  • 17.06.2019, 16:43 (aktualizacja 17.06.2019, 16:50)
  • Janusz Justyna
Spinningiem z łodzi
Koło Miejskie PZW w Złotowie było organizatorem Otwartych Zawodów Spinningowych z Łodzi. Odbyły się one w sobotę, 15 czerwca 2019 r. na jeziorze Zaleskim. Na starcie stanęło 38 zawodników, przede wszystkim ze Złotowa i okolic.


Połów ryb trwał 6 godzin. Wędkarze mogli zająć dowolne stanowiska w obrębie jeziora Zaleskiego. Punktowane były szczupaki powyżej 50 cm i okonie powyżej 20 cm. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały ekipy sędziowskie, które po sygnalizacji przez wędkarzy złowienia punktowanej ryby dokonywały jej pomiaru a ryba wracała w dobrej kondycji do wody.
Ogółem 18 wędkarzy zaliczyło punktowane ryby. Pozostali wrócili „o kiju”. Łowiono przede wszystkim okonie i sporadycznie szczupaki, ale bez sandaczy. Trafiało się wiele ryb niewymiarowych. Najważniejsze, że dopisywały humory, a pogoda: tropikalne słońce i silny wiatr nad jeziorem nie decydowały o ostatecznych wynikach.
Klasyfikacja końcowa zawodów (nagrodzone miejsca): 1 miejsce: Tomasz Arasim, 2 miejsce: Stefan Ptasiński, 3 miejsce: Ireneusz Gębski, 4 miejsce: Grzegorz Małaczek, 5 miejsce: Radosław Wałcerz, 6 miejsce: Rafał Faryna.
Po wręczeniu nagród dla najlepszych wędkarzy, nastąpiło wspólne biesiadowanie pod wiatą, przy suto zastawionych stołach. Do zobaczenia na kolejnych zawodach spinningowych. Okazuje się, że zawody tego typu mogą mocną marką turystyczną naszego miasta. Zawody można uznać je za udane, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. 
Serdeczne podziękowania Zarząd koła kieruje do licznych sponsorów, tj. do Arkadiusza Janczewskiego - właściciela CWK „Zacisze”, Spółdzielczego Banku Ludowego, Ireneusza Gębskiego z Lędyczka, Arzuna Gasymowa z Jastrowia, „Monster Team „SUM” Złotów i do Katarzyny i Ireneusza Pożarowszczyk - właścicieli sklepu wędkarskiego „Wobler” ze Złotowa.

KM PZW Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe