Zatrzymano ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

  • 14.06.2019, 10:31 (aktualizacja 14.06.2019, 13:44)
  • Janusz Justyna
Zatrzymano ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości
Złotowscy policjanci tylko wczoraj doprowadzili do zatrzymania 5. osób, które nie stawiły się do jednostek penitencjarnych celem odbycia kary pozbawienia wolności lub ukrywały aktualne miejsce pobytu przed organami ścigania. Każdego dnia funkcjonariusze zbierają informację, które umożliwiają im „namierzenie” osób poszukiwanych i ich zatrzymanie.

 

Złotowscy policjanci tylko wczoraj doprowadzili do zatrzymania 5 osób za którymi organy ścigania wydały nakazy doprowadzenia do jednostek penitencjarnych. We wszystkich przypadkach była to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości są w stanie zrobić wiele, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Pierwszy z poszukiwanych mieszkaniec gminy Jastrowie został zatrzymany w godzinach porannych w miejscu zamieszkania. Czynności wykonane przez kryminalnych z jastrowskiego komisariatu pozwoliły ustalić, że poszukiwany wczesnym rankiem opuszcza miejsce zamieszkania chcąc uniknąć spotkania z mundurowymi i ukrywa się na terenie wsi. W tym celu funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę, w którą 13. czerwca br. wpadł poszukiwany, który był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów i nie stawiał żadnego oporu podczas zatrzymania.

Drugi z poszukiwanych został zatrzymany na terenie Jastrowia, krótko po godzinie 6 rano. 57-latek ukrywał się przed organami ścigania, bo miał do odbycia 110 dni kary pozbawienia wolności. Mężczyzna poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Złotowie, chciał uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo kradzieży.

Kolejny z poszukiwanych mężczyzn zatrzymany został w swoim mieszkaniu. 52-latek nie stawił się do zakładu karnego, w którym miał odbyć karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za kilkukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali i doprowadzili do Oddziału Zewnętrznego w Złotowie Zakładu Karnego w Czarnym kolejnych dwóch poszukiwanych tj. 26-latka za którym Sąd Rejonowy w Złotowie wydał Nakaz Doprowadzenia do jednostki penitencjarnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz 42-letniego mieszkańca gminy Jastrowie poszukiwanego za kierowanie gróźb karalnych.

Jednocześnie informujemy, że istnieje strona internetowa www.poszukiwani.policja.pl na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi.

KPP Złotów

Jeśli kogoś rozpoznamy, możemy także wysłać e-mail, pod podany adres, lub skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 14.06.2019, 15:58
Jastrowie, Jastrowie, Jastrowie...
Gosc
Gosc 14.06.2019, 12:03
Czujas ma 44lata wiec tu o takim nie pisza
qsw
qsw 14.06.2019, 11:57
Czujasa jebli? Ale jaja.
1w
1w 16.06.2019, 11:13
Czujasa nie zawiną na miejscu. Muszą wystawić ENA to wtedy szybko wróci. http://www.poszukiwani.policja…

Pozostałe