Stowarzyszenie Porozumienie dla Przyrody potrzebuje pomocy!

  • 12.06.2019, 19:44 (aktualizacja 12.06.2019, 19:52)
  • Janusz Justyna
Stowarzyszenie Porozumienie dla Przyrody potrzebuje pomocy! Michalina Kucharska Napis w języku niemieckim głosi: "Panie, nie opuszczę ciebie, pobłogosław mnie" -

Informacja z profilu pana Dariusza Dudkiewicza:

Miło mi poinformować, że stowarzyszenie Porozumienie dla Przyrody otrzymało od gminy Jastrowie budynek, o który walczyłem od dłuższego już czasu. To ewangelicki kościółek w miejscowości Budy (Wielkopolska, powiat Złotów, gmina Jastrowie). Użyczenie jest czasowe, ale dłuuugoterminowe z możliwością przedłużenia.

Teraz czas zakasać rękawy i brać się do roboty. W moim zamyśle ma tutaj powstać "Muzeum Czasu" oraz gminne centrum kształcenia ekologiczno - przyrodniczego. Pod pierwszą nazwą kryje się chęć zachowania spuścizny trzech kultur, które swojego czasu spotkały się na tych ziemiach: niemieckiej, polskiej i ukraińskiej, pokazania jakie wartości wniosła każda z nich i jakie, w swej odrębności, przetrwały do dziś. Pod pojęciem edukacji ekologiczno - przyrodniczej rozumiana jest tutaj oświata przyrodnicza bez jakiejkolwiek ideologii. Chcę byśmy pokazali zależności między światem zwierząt, roślin i ludzi poprzez pryzmat ludzkiej działalności gospodarczej (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo, budownictwo) a także poprzez działania odwrotne - przyrody na człowieka.

Budynek wymaga oczywiście dużych nakładów na jego odrestaurowanie, ale mam nadzieję, że obok środków, które gmina zdeklarowała, uda się nam pozyskać dodatkowe pieniądze z zewnątrz oraz znaleźć wielu fachowców, którzy wykonają niektóre prace pro publico bono (oczywiście poza kosztami materiałowymi). Na pierwszy ogień potrzebujemy inżyniera budowlanego z uprawnieniami projektowymi do zrobienia inwentaryzacji budowlanej celem dalszych prac (instalacje wodna, kanalizacyjna itp.) oraz architekta wnętrz do sporządzenia projektu.

Ktoś coś z łowieckiej braci? I nie tylko?

Telefon kontaktowy: 600 391 466, e-mail: [email protected]

Fot: Michalina Kucharska

Janusz Justyna

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe