Kierował autem pod wpływem narkotyków

  • 11.06.2019, 09:29 (aktualizacja 11.06.2019, 10:53)
  • Janusz Justyna
Kierował autem pod wpływem narkotyków
Policjanci z Posterunku Policji w Lipce zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jechał samochodem pod działaniem środków odurzających i substancji psychotropowych. W jego aucie mundurowi znaleźli blisko 60 gram środków narkotycznych.

 

Do zatrzymania 32-letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego doszło w sobotę (8 czerwca) około godziny 1.30 w miejscowości Krajenka. Tam policjanci poddali kontroli drogowej kierującego samochodem marki Peugeot. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. 32-latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny, który wskazał zawartość marihuany, amfetaminy oraz kokainy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Dodatkowo w trakcie kontroli odzieży mieszkańca powiatu chodzieskiego mundurowi znaleźli w jednej z kieszeni worek strunowy z zawartością ponad 56 gram marihuany oraz foliową torebkę z zawartością blisko 2 gram kokainy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod ich działaniem karę do lat 2.

Prowadzenie samochodu po narkotykach stanowi takie samo zagrożenie jak jazda po alkoholu. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierowca musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji. Narkotyki zaburzają tę sprawność i uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu, co w konsekwencji może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

KPP Złotów 

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dariusz
Dariusz 11.06.2019, 17:10
Policjanci z Posterunku Policji w Lipce zatrzymali delikwenta w miejscowości Krajenka ? Ciekawe.

Pozostałe