Niedziela nad "jeziorkiem"

  • 10.06.2019, 00:30 (aktualizacja 10.06.2019, 00:41)
  • Janusz Justyna
Niedziela nad "jeziorkiem"
W niedzielne, bardzo ciepłe przedpołudnie 9 czerwca 2019 r. wędkarze ze złotowskiego Koła Miejskiego PZW przeprowadzili kolejne zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej nad „trzecim jeziorkiem” koło Podgaj, po raz drugi w tym roku

 Do rywalizacji zgłosiło się 20 zawodników. Po potwierdzeniu obecności przez wszystkich, odbyło się losowanie stanowisk. Następnie zawodnicy udali się na swoje stanowiska celem przygotowania do połowu. Podczas zawodów panowała iście letnia pogoda, temp. +28 C, przy słonecznym niebie. Ryby brały z rana mało intensywnie, z biegiem czasu pojawiały się liczniejsze brania, przede wszystkim drobnych płotek, krąpi, krasnopiór i leszczyków. Zawodnicy byli silnie zmotywowani, stosując metody dla siebie znane wykorzystali umiejętności, które znalazły odzwierciedlenie w wynikach. Zawody zakończono zgodnie z planem, po 3. godzinach. Komisja sędziowska nie miała dużo pracy, ważąc w większości skromne połowy zawodników. Zawody wygrał Grzegorz Małaczek, łowiąc 2,955 kg, drugie miejsce przypadło Łukaszowi Jałoszyńskiemu - 1,480 kg, na trzecim uplasował się Leszek Wojtasik – 1,455 kg. Zawodnicy, którzy zajęli pierwszych dziesięć miejsc otrzymali nagrody w postaci akcesoriów i sprzętu wędkarskiego. Każdy uczestnik został poczęstowany gorącym posiłkiem, przygotowanym prze niezawodnego, pierwszego grillowego koła „Ecika”. Zawody, jak zawsze, odbyły się w miłej atmosferze. Należy jeszcze zaznaczyć, iż złowione ryby, w myśl zasady „no kill”, wróciły do wody. Do zobaczenia na kolejnych zawodach organizowanych przez zarząd koła.

KM PZW Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (63)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe