Artystyczne podsumowanie!

  • 04.06.2019, 16:23 (aktualizacja 04.06.2019, 21:24)
  • Janusz Justyna
Artystyczne podsumowanie!
4. czerwca 2019 r. w świetlicy CKZiU przy ul. 8 Marca w Złotowie odbyło się podsumowanie warsztatów rękodzieła artystycznego i warsztatów wokalnych w ramach projektu Przedsięwzięcia artystyczno-wokalno-taneczne 2019, współfinansowanego przez Zarząd Powiatu Złotowskiego

Program podsumowania: wystawa prac uczestników warsztatów rękodzieła artystycznego Okno na świat i program artystyczny warsztatów wokalnych  Mój głos - mój instrument.

Realizatorem projektu jest Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie. Warsztaty były współfinansowane ze środków Zarządu Powiatu Złotowskiego. 

W ramach projektu odbyły się warsztaty wokalne „ Mój głos - mój instrument”

“Mój głos - mój instrument” to było przedsięwzięcie skierowane do młodych mieszkańców powiatu złotowskiego, zainteresowanych muzyką i śpiewem. Uczestnicy mieli możliwość świadomie rozwijać swój głos oraz słuch muzyczny z zastosowaniem stylu muzycznego Vocal Play, w którym wszystkie dźwięki są wykonywane głosem, bez użycia jakichkolwiek instrumentów. Ważnym aspektem było zapoznanie młodych adeptów śpiewu z tajnikami tworzenia i aranżacji partii wokalnych od podstaw - umożliwi to wyzwolenie ich twórczych pomysłów, a do minimum ograniczy pamięciowe uczenie się fraz. Każdy z uczestników wziął udział w cyklu 10 tematycznych warsztatach grupowych, 4 warsztatach indywidualnych, a także weekendowych warsztatach beatboxowych. Teoretyczne i praktyczne zajęcia wokalne prowadzone były przez Weronikę Chałubek, dyplomowaną wokalistkę estradową, na co dzień pracującą jako nauczyciel śpiewu oraz gry na instrumentach klawiszowych. Warsztaty beatboxowe poprowadził natomiast Piotr “Bobby” Jarosz - jeden z najbardziej utalentowanych polskich beatboxerów młodego pokolenia, mistrz Polski w beatboxie w roku 2017.Uczniowie w toku warsztatów nauczyli się trzech utworów zespołowych w stylu vocal play, co więcej wspólnymi siłami stworzą własną piosenkę, następnie zarejestrowali ją w studiu nagrań, a także uczestniczyli w nagraniu klipu wideo do utworu. Ponadto na warsztatach indywidualnych każdy z uczestników przygotował utwór solowy z wykorzystaniem loopera - urządzenia, które pozwala na rejestrowanie i samplowanie fraz w czasie rzeczywistym. Zwieńczeniem projektu jest koncert podsumowujący warsztaty, podczas którego młodzi adepci śpiewu zaprezentowali się w piosenkach solowych i zespołowych, przygotowanych w trakcie trwania warsztatów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami oraz otrzymali pendrive’y z pamiątkowymi nagraniami i zdjęciami.


Warsztaty odbywały się w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie od marca do czerwca i obejmowały kilka kluczowych zagadnień, takich jak:

  • uświadomienie możliwości, jakie posiada ludzki głos

  • teoria muzyki i kształcenie słuchu

  • próba samodzielnej harmonicznej aranżacji wokalnej utworów

  • prawidłowe techniki oddychania i wydobywania dźwięków

  • dynamika, dykcja, intonacja i artykulacja w śpiewaniu

  • praca z mikrofonem i komunikacja z grupą na scenie

  • kreowanie świadomego muzycznie wokalisty

  • obsługa elektronicznych urządzeń sam plujących

 

Warsztaty rękodzieła artystycznego „Okno na świat”

Uczestnicy projektu mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach rękodzieła artystycznego prowadzonych przez mistrzynię makramy, instruktora rękodzieła artystycznego, Jolantę Surmę. Warsztaty odbywały się w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Każdy z uczestników wzięło udział w 10 warsztatach grupowych. Odbyło się 10 spotkań warsztatowych po 3 godziny w dwóch grupach. tj. 30 godzin warsztatów w każdej grupie. Ogółem 10 spotkań warsztatowych - 60 godzin  zajęć.  Młodzież zapoznała się z rysem historycznym makramy, obejrzała prezentację a następnie wystawę przedmiotów dekoracyjnych, ozdób użytkowych, modnej galanterii wykonanych techniką makramy. W trakcie zajęć młodzież poznała również rodzaje sznurków i linek oraz technikę ich wiązania, supełkowania i splatania. Nauczyła się podstawowych splotów i węzłów, na podstawie których wykonała swoje pierwsze dzieło, nauczyła się także projektowania i wymiarowania. Uwieńczeniem warsztatów jest wystawa prac młodzieży i zaprezentowanie ich lokalnej społeczności. Wszyscy uczestnicy projektu nagrodzeni zostali upominkami okolicznościowymi. Wszystkie prace wykonane podczas zajęć uczestnicy warsztatów zabiorą za sobą do domu i upiększą nimi swoje najbliższe otoczenie.

W warsztatach rękodzieła artystycznego” Okno na świat” wzięli udział: Zuzanna Dudziak, Amelia i Justyna Więcek, Natalia Idzik, Julia Stelmach, Patrycja Lewandowska, Natalia Leszczyńska, Adriana Dawidowska oraz Szymon i Natalia Rzechtalscy – młodzi mistrzowie makramy.

POPP

Janusz Justyna

Zdjęcia (95)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tom
Tom 08.06.2019, 16:22
Aldona jak zawsze pięknie wygląda
ps
ps 08.06.2019, 21:40
No fakt, przyjemniej na nią popatrzeć niż na Jolantę :)
Ada
Ada 04.06.2019, 21:07
Piękne utalentowane dziewczęta, podziw, szacun, gratulacje.
złotowianin
złotowianin 04.06.2019, 20:31
Super inicjatywa, tylko popierać takie działania!

Pozostałe