Gmina będzie szukać środków pozabudżetowych

  • 29.05.2019, 13:11
  • Janusz Justyna
Gmina będzie szukać środków pozabudżetowych
Radni Rady Miejskiej w Krajence zadecydowali o zabezpieczeniu środków na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy oczyszczalni ścieków w Krajence. Jak wyjaśnił burmistrz Gminy i Miasta Krajenka, Stefan Kitela, gmina stoi przed realizacją jednej z większych inwestycji – budowy nowej, bądź modernizacji istniejącej oczyszczalni ścieków.

Zabezpieczone podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Krajence środki finansowe zostaną przeznaczone na opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej budowy oczyszczalni ścieków. – Przygotowanie dokumentacji, to proces długi i skomplikowany. Chcemy mieć ją gotową na przyszły rok, po to, abyśmy, jako gmina, mogli starać się o uzyskanie środków pozabudżetowych. A środki takowe mogą pojawić się w każdej chwili. Chcemy być dobrze do tego procesu przygotowani. Dzięki temu gmina może uniknąć angażowania całości środków swojego budżetu na realizację zadania. A zadanie to będzie dla nas znaczące. Szacuje się, że inwestycja taka, zgodnie z obowiązującymi nas wymogami środowiskowo - technicznymi, może kosztować ok 12 – 15 mln zł. W przyszłej kadencji, realizacja inwestycji będzie jednym z priorytetów. Jest to temat, którego nie unikniemy – wyjaśnia burmistrz, Stefan Kitela.

Agnieszka Barabasz

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe