Wystawa historyczna w CKZiU

  • 24.05.2019, 18:28
  • Janusz Justyna
Wystawa historyczna w CKZiU
Dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, jego oddziałem w Poznaniu, społeczność uczniowska CKZiU ma od kilku dni możliwość zapoznania się z materiałami wystawy pod tytułem: "Zaplute karły reakcji. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956".

Ekspozycja, na którą składa się kilkadziesiąt wielkogabarytowych, kolorowych tablic, rozlokowana jest na holu budynku głównego szkoły w Złotowie przy ulicy Norwida 10.

Wystawa przedstawia najważniejsze zjawiska determinujące charakter polskiej konspiracji niepodległościowej lat 1944-1956. Prezentowane fotografie ukazują w symboliczny sposób to, co stanowiło istotę podziemnej Polski. Ich komentarz tworzą tytuły chronologicznie ułożonych plansz.

Użyte w tytule ekspozycji sformułowanie "Zaplute karły reakcji" to pogardliwe określenie ludzi podziemia upowszechniane przez propagandę władzy komunistycznej, która dążyła nie tylko do unicestwienia konspiratorów, lecz także do wymazania ich z pamięci zbiorowej. Przedstawione materiały ukazują dramat ludzi, którzy nie pogodzili się z nową władzą i podjęli decyzję walki podziemnej.

Wystawę można zwiedzać do końca maja.

Inf. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie ul. Norwida 10.

Janusz Justyna

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe