Borucino - ćwiczenia praktyczne JOP

  • 24.05.2019, 12:16 (aktualizacja 24.05.2019, 12:24)
  • Janusz Justyna
Borucino - ćwiczenia praktyczne JOP

23 maja 2019 r. przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające z udziałem jednostek ochrony przeciwpożarowej na  terenie zakładu Okechamp S.A – zakład produkcyjny w m. Borucino. Zakład ukierunkowany jest na produkcję kompostu, świeżych pieczarek oraz ich bezpośredniego przetwórstwa do celów spożywczych.  Bezpośrednim terenem ćwiczeń było pole składowe surowca wraz z przylegającą infrastrukturą techniczną w tym sztucznym zbiornikiem wody użytkowej, wykorzystywanej w procesie technologicznym.

Do pozorowanego pożaru jednej ze stert słomy w balotach zadysponowano łącznie 6 jednostek OSP oraz zastępy ze złotowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Zadaniem sformowanego pododdziału było m.in. przeprowadzenie działań gaśniczych wraz z organizacją wymaganego zaopatrzenia wodnego metodą przepompowywania i dowożenia oraz budową bufora wodnego na odcinku działań gaśniczych, a także zorganizowanie łączności na potrzeby Kierującego Działaniem Ratowniczym.

Łącznie w ćwiczeniach uczestniczyło 42 strażaków z jednostek OSP Okonek, OSP Podgaje, OSP Pniewo, OSP Jastrowie, OSP Zakrzewo, OSP Radawnica oraz KP PSP Złotów.

KP PSP Złotów, Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak

Janusz Justyna

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe