Nagrody dla naszych KGW

  • 23.05.2019, 10:20 (aktualizacja 23.05.2019, 16:52)
  • Janusz Justyna
Nagrody dla naszych KGW
W środę w Blizanowie k. Kalisza odbył się I Wielkopolski Kongres Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych

W trakcie kongresu wręczono wyróżnienia dla Kół Gospodyń Wiejskich. W stawce kół, które najlepiej i najbardziej innowacyjnie wydatkowały pomoc finansową statuetkę otrzymały KGW w Kamieniu i Górznej (gm. Złotów). Statuetkę dla najdłużej działającego KGW otrzymały Czernice (gm. Zakrzewo), gdzie koło istnieje od 1947 r.

Gratulujemy!

(jj), fot. Agnieszka Beger

Na zdjęciach nagrodzone koła KGW z pow. złotowskiego oraz zdjęcie pań z KGW Górzna, Kamień, Stara Wiśniewka, Dzierzążenko, Czernice, Osowiec, Zalesie, Głomsk i Wersk z wiceminister Andżeliką Mozdżanowską oraz z dyrekcją Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Relacja od Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

22 maja w Blizanowie koło Kalisza (Łaszków) odbył się I Wielkopolski Kongres Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych, Gospodarzem spotkania była wiceminister Inwestycji i Rozwoju - Andżelika Możdżanowska.

Wzięło w nim udział ponad 600 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z Wielkopolski, a blisko 100 śledziło transmisję w internecie.  Panie mogły nie tylko wymienić się swoimi doświadczeniami, pochwalić dokonaniami, ale i uzyskać informacje - do ich dyspozycji byli eksperci w pięciu specjalnie przygotowanych strefach: zdrowia prowadzoną przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia, funduszy europejskich prowadzoną przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, czystego powietrza prowadzoną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz strefę liderek gdzie Panie mogły rozmawiać o swoich wyzwaniach z dziennikarką Anną Popek.

Podczas panelu dyskusyjnego Moc Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych – Panie opowiadały w jaki sposób koła,  w których działają wykorzystują środki otrzymane w ramach ustawy o kołach gospodyń wiejskich

Całość I Wielkopolskiego Kongresu Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych była uświetniona Galą podczas której pani wiceminister wręczyła przedstawicielkom kół statuetki Serce Kobiety Gospodarnej i Wyjątkowej w kategoriach Najdłużej istniejące Koło Gospodyń Wiejskich, Najliczniejsze Koło Gospodyń Wiejskich, Kreatywne Koło Gospodyń Wiejskich – gdzie wyróżniane były zrealizowane inicjatywy przez KGW przy wsparciu ze środków rządowych.

Nie zabrakło też części artystycznej zaśpiewał zespół Furmany, a zatańczył Zespół Tańca Ludowego Głogowianie oraz Guleckie Szprychy.

Podczas Kongresu została powołana także Wielkopolska Rada Kół Gospodyń Wiejskich.

Kongres przerósł nasze oczekiwania, a mieliśmy ograniczoną ilością miejsc, jednak panie powiedziały, że nie odpuszczą takiego wydarzenia, dlatego bardzo się cieszę, bo energia, kreatywność i zaangażowanie pań, dodają mocy i siły do działania. Koła wiedzą już jak wykorzystywać środki finansowe, ale i mają nowe oczekiwania - mówiła wiceminister Możdżanowska.

Janusz Justyna

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gogo
Gogo 27.05.2019, 22:37
Brawo

Pozostałe