Czwartek, 19.09.2019

Medale wychowanków złotowskiego klubu

  • 18.05.2019, 00:50 (aktualizacja 18.05.2019, 22:21)
  • Janusz Justyna
Medale wychowanków złotowskiego klubu
Klub Drogowiec Złotów może być dumny z osiągnięć swych niedawnych podopiecznych, którzy sięgają po medale młodzieżowych mistrzostw Polski

W dniach 17-19.05.2019 w Pruszkowie na torze kolarskim odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym. Kolarze ze Złotowa na co dzień trenujący w barwach KLTC KONIN - Michał Markowski i Mikołaj Kawa, wspólnie z kolegami z drużyny wywalczyli w jeździe drużynowej na dochodzenie srebrny medal. W roku 2018 jesienią Michał i Mikołaj z kolegami zdobyli wicemistrzostwo Polski w jeździe drużynowej na czas. Jednak nie spoczęli na laurach i pod czujnym okiem trenera Roberta Kierejewskiego oraz innych trenerów przepracowali zimę co zaowocowało wielkim sukcesem. W dniu 17 maja 2019 zostali wicemistrzami Polski. Przypomnieć trzeba, że Michał i Mikołaj karierę rozpoczynali pod czujnym okiem trenera Winfrieda Mitkowskiego w LKS Drogowiec. Pokrzepiające jest to, że mistrzowie nie tylko wychodzą z wielkich bogatych klubów. Sukces Michała i Mikołaj świadczy o tym, że w tak małym mieście jak Złotów lokalny klub LKS Drogowiec o bardzo skąpym budżecie potrafi przygotować i „wypuścić„ w świat kolarzy, którzy znajdują w czołówce polskiego młodzieżowego kolarstwa. Również wspomnieć trzeba Darię Szebeko, która także w tych zawodach zdobyła wicemistrzostwo Polski. Złotowskie kolarstwo odżyło i od dwóch lat w tej dziedzinie mamy swoich Mistrzów.

 

Wpis z profilu Drogowca na Facebooku:

Wspaniałe wiadomości napłynęły do nas z Pruszkowskiego Toru Kolarskiego!!! Wychowanka naszego klubu - Daria Szebeko - obecnie reprezentująca barwy Stali Grudziądz zdobyła wraz ze swoją koleżanką klubową srebro w sprincie drużynowym!
Również Mikołaj Kawa oraz Michał Markowski, którzy obecnie trenują w KLTC Konin sięgnęli po srebrny krążek! Tym razem była to jazda drużynowa na dochodzenie!
Jesteśmy dumni ze złotowian! Takie dni jak ten uświadamiają nam po co to robimy: nie dla pieniędzy, czy szumu. Robimy to, bo to nasza pasja i ta pasja chcemy zarażać innych, by spełniali swoje marzenia!
Ogromne gratulacje dla Darii, Mikołaja oraz Michała!

 

(jj)

 

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
były kolarz
były kolarz 18.05.2019, 11:28
Piekne wyniki Gratulacje

Pozostałe