Maszerowali dla Kubusia, Dominika i Przemka

  • 16.05.2019, 21:56 (aktualizacja 16.05.2019, 22:43)
  • Janusz Justyna
Maszerowali dla Kubusia, Dominika i Przemka
Dzisiaj w Nowinach odbyła się już czwarta edycja SZPIKowego Marszu im. Kuby Kędzia

Pogoda nie sprzyjała uczestnikom marszu, ale wszystkie punkty programu odbyły się z nawiązką, oprócz przenosin mszy świętej do kaplicy. Była to msza święta w intencji  wojowników śp. Kuby Kędzia, Przemka Gallusa i Dominika Młynkowiaka. Mszę odprawił ks. Roman Zieliński, a ofiary zebrane podczas mszy przekazane będą na potrzeby Hospicjum Św. Elżbiety w Złotowie. Ponadto w programie było przejście w pielgrzymce 1,7 km od sklepu do jeziora z plakatami i balonami promującymi ideę Dawstwa SZPIKu. Wizyta Muzolaków Muzykalnych Przedszkolaków z Piły pod kierunkiem Agnieszki Kopacz, z wokalnym występem jej córek. Nie zabrakło zabawy przy ognisku i pieczenia pysznych kiełbasek oraz balonowych szaleństw za sprawą Doroty Staszewskiej.

Organizacja marszu to mieszkańcy Nowin, Bractwo Trzeźwości - SOS Nowiny, uczniowie Szkoły Podstawowej im.Tony'ego Halika w Górznej i Stowarzyszenie Miłośników Przyrody "Winniczek" w Nowinach.

(jj), fot. M. Kurdek

Janusz Justyna

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe