Sobota, 24.08.2019

Orzeł Biały dla Ks. Domańskiego

  • 16.05.2019, 10:43 (aktualizacja 16.05.2019, 10:57)
  • Janusz Justyna
Orzeł Biały dla Ks. Domańskiego

 

15 maja br. delegacja ze Złotowa złożyła Wojewodzie Wielkopolskiemu Zbigniewowi Hoffmanowi wniosek w sprawie nadania Orderu Orła Białego dla Ks. dr Bolesława Domańskiego. Skład delegacji: Adam Pulit - burmistrz miasta Złotowa, oraz członkowie stowarzyszenia na rzecz upamiętnienia ks. dr. B. Domańskiego: prof Jowita Kęcińska, Jacek Stróżyński i Wiesław Fidurski. Wniosek po zaopiniowaniu zostanie przekazany Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Jak wynikało z przebiegu spotkania wniosek spotkał się z dużą przychylnością Wojewody Wielkopolskiego. Gdy wniosek trafi do Kancelarii Prezydenta zostanie poddany ocenie przez Kapitułę w skład której wchodzą: Bronisław Wildstein, Michał Kleiber, Zofia Romaszewska, Bogusław Nizieński i Adam Bujak. Do ubiegłego roku formuła nadawania Orderu Orła Białego nie pozwalała na nadawanie orderu nieżyjącym. Jednak z okazji 100-lecia Niepodległości zmieniono tą formułę, dlatego członkowie złotowskiego stowarzyszenia postanowili wystąpić z wnioskiem, którzy został poparty kilkuset podpisami, wśród których znalazło się wiele osób znaczących w życiu politycznym i społecznym naszego regionu. Na decyzję trzeba teraz czekać kilka miesięcy.

(red)

 

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Do czytelnik
Do czytelnik 17.05.2019, 10:27
Jak już zaczynasz pisać to pisz z sensem bo jak widzisz bez czytania z fotografii wniosek zawiozła delegacja. Co się tyczy obsady to rzeczywiście powinni tam być ludzie którzy obdarowani są podobnymi cechami co Ks. Domański czyli działają zgodnie z prawdą dla ludzi bez liczenia na jakiekolwiek uznanie. Co do jak ich nazywasz Pisowców to obrażasz połowę Polaków a Bóg nie grzmi bo widzi gdzie jest dobro, które wreszcie dosięga każdego człowieka bez względu na poglądy polityczne. Tak godne zastanowienia jest to jak długo Bóg będzie pozwalał na lżenie 90% ludzi Kościoła przez Koalicję Europejską. Szczytem arogancki a wnet profanacji dokonań KS. Domańskiego było by gdyby ten wniosek zawiozła ich pełna w składzie delegacja. Dzisiaj prawdziwy Polak mający honor i odwagę z dobrej woli nie stanie ramię w ramię z wrogami Kościoła przedstawicieli partii i organizacji które codziennie w TVN 24 szkalują księży i ludzi związanych z kościołem.
Jestem pewien że nawet przyznanie KS. Domanskiemu Orderu Orła Białego takie osoby jak ty pobudzi do kolejnego ataku na Kościół i PiS.
Jedno co może spowodować ograniczenie ich to wybory które POKO, KE, i Totalną Opozycja przegra z kretesem i pójdzie w zapomnienie. Aby do tego doszło potrzeba pospolitego ruszenia właśnie Pisowców którzy wrogów Kościoła i Wiary Polaków dla których KS B. Domański jest patronem odsuną od władzy na zawsze.
czytelnik
czytelnik 17.05.2019, 08:56
A czy tego nie mogli zawieść delegacja ludzie ze stowarzyszenia tylko leśnik z pisowcem też musieli być? O Boże patrzysz i nie grzmisz jak są marnowane pieniądze podatnika na wycieczki ,no ale nic ważniejszego nie ma do roboty burmistrz tylko dzięki pzl 24 lansować się , oj panie "redaktorze" bez wazeliny życ nie potrafisz
znp
znp 16.05.2019, 16:24
O kurczę, aż cztery osoby zawiozły wniosek do Poznania. Cztery osoby jedną kartkę! Kto płacił za tę wycieczkę? Ale inicjatywa słuszna, tylko metody typu "z Bizancjum". Po co? Dla lansu, bynajmniej nie księdza D.
athwndh
athwndh 16.05.2019, 12:37
Wnioskodawcom proponuję przyznać Nobla. Przez wielkie "J"
Żenada
Żenada 16.05.2019, 11:52
Że też można się tak bezwstydnie podpinać pod dokonania wielkiego człowieka dla celów osobistej promocji

Pozostałe