Uczniowie CKZiU we Włoszech

  • 14.05.2019, 11:33
  • Janusz Justyna
Uczniowie CKZiU we Włoszech
Od 4 maja br. młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie ul. Norwida 10. przebywa na zagranicznych praktykach zawodowych w ramach programu Erasmus+. Uczestniczy w nich 30 uczniów specjalizujących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik elektronik oraz technik logistyk.

 

W tym roku młodzi ludzie odwiedzają słoneczne Rimini. Dwutygodniowe praktyki odbywają się w zakładach pracy położonych w okolicach tego nadmorskiego miasta.

Oprócz zadań zawodowych poznają kulturę i dziedzictwo tego pięknego regionu. W dniach wolnych od pracy odwiedzili już Florencję, w której zachwycił zwiedzających Dawid – najsłynniejsza rzeźba Michała Anioła, bazylikę Santa Croce z grobami sławnych Włochów, jak również Polaków, oraz katedrę Santa Maria del Fiore ze słynną kopułą górującą nad miastem. Ponadto spacerowali mostem złotników: Ponte Vecchio. W pobliskiej Rawennie podziwiali bizantyjskie mozaiki.

Dzięki temu pobytowi młodzież poznaje także smaki charakterystyczne dla kuchni śródziemnomorskiej oraz uczy się języka włoskiego.

Na podst.inf. z CKZiU, Starostwo

Janusz Justyna

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe