Sobota, 24.08.2019

Straż Miejska usuwała auta

  • 10.05.2019, 13:59
  • Janusz Justyna
Straż Miejska usuwała auta

Straż Miejska usuwała dzisiaj z ulicy Słowackiego w Złotowie samochody, które stały od dwóch lat nie przemieszczając się. Okoliczni mieszkańcy skarżyli się, że samochody zajmują notorycznie miejsca parkingowe. Jak wynika z ustaleń, są to prawdopodobnie auta osób już nieżyjących. Akcja była prowadzona na podstawie art. 50a prawa o ruchu drogowym:

Art. 50a. 1. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

2. Pojazd usunięty w trybie określonym w ust. 1, nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy z mocy ustawy.

3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, gdy nieodebranie pojazdu nastąpiło z przyczyn niezależnych od osoby zobowiązanej.

4. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio, gdy w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia pojazdu nie została ustalona osoba uprawniona do jego odbioru.

5. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, kierując się zasadą poszanowania prawa własności oraz potrzebą zapewnienia porządku na drogach publicznych, określi, w drodze rozporządzenia:

1) szczegółowy tryb oraz jednostki i warunki ich współdziałania w zakresie usuwania pojazdów bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane; 

2) tryb postępowania w zakresie przejęcia pojazdu na własność gminy.

Złotowscy strażnicy nie wykluczają kolejnych tego typu akcji wmieście!

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Babcia
Babcia 16.05.2019, 16:08
Przecież tu chodziło o promowanie nieodzowne w naszym mieście Straży Miejskiej.
Kutwa
Kutwa 16.05.2019, 11:42
To jest bolszewizm w czystej formie. To jest podobnie gdy ja wywiozę meble najemców za brak wpłaty czynszu. Wejdę z kopa na swój kwadrat i wszystko wek.
Jan z WP
Jan z WP 16.05.2019, 07:14
Dziwie sie tej dyskusji !!! Auta stojace za dlugo na pzrkingach winny byc usuwane i nie interesuje mnie ze wlasciciel w Anglii ! Parkingi sa dla zaparkowania i odjechania i tak jest wszedzie - powinny byc tablice z 2-3 godzinnym czasem parkowania i po problemie ! Donosow nie popieram !!! To taki niemiecki zwyczaj !!! Przy osiedlach powinny parkowac pojazdy z karta parkowania wydawana na pojazd i mieszkanca !
Paweł
Paweł 16.05.2019, 11:44
Znam wiele zwyczajów niemieckich, ale nie będę się rozpisywał wystarczy poczytać stare wydania książek o II WŚ.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.05.2019, 10:37
Panie Janie z WP. Jak już to pojazdy są od tego żeby jeździły a nie stały tak więc skoro takie jest ich przeznaczenie to po co parkingi.
Całe kłamstwo w umotywowanie tej akcji polega na tym że zabierano auta stojące na parkingu ponad dwa lata. Nie jest to zgodne z prawdą dlatego że te parkingi nie mają dwóch lat.
Akcję tę przeprowadzono aby pokazać że komuś kto ma wpływy auta przeszkadzały.
Panie Janie z WP niech pan spróbuje zgłosić do usunięcia auto faktycznie stojące od lat w pana otoczeniu. Zobaczy pan jaka będzie reakcja służb i wielu się o tym przekonało chcąc nawet usunąć kupę śmieci tarasujące wjazdy i dojścia z drogi do posesji i to nie prywatnych.
tak nie może być
tak nie może być 11.05.2019, 10:08
Dlaczego na ulicach miasta nie ma znaków "zakaz postoju" oraz na chodnikach nawet tych najwęższych ulicach?
Na ul.Obr.Warszawy stoją samochody całymi dniami.Chodniki sa dla pieszych .Chodniki w mieście to nie parkingi.
Dlaczego MĄDRA RADA MIEJSKA nie wydała stosownego zarządzenia ? (W RM powinno być tylko pięc osób tych aktywnych a nie 15 osób)
za co my mieszkańcy wam płacimy ?
Tak jest i będzie
Tak jest i będzie 11.05.2019, 10:44
Odp. Dlatego tak jest aby miasto mogło podejmować różnego rodzaju inicjatywy z udziałem nieodzownej w mieście Straży Miejskiej.
Można też przeprowadzić dochodzenie dlaczego wiosną ludzie w mieście chodzą po bardziej nasłonecznionych chodnikach co powoduje większą ścieralność polbruku.
Coś to nasze miasto figlarne a i kosztowne co rzeczywiście może niejednego mieszkańca wkurzyć.
Nie nie tak ogólnie to fajnie bo wychodząc z domu cały czas musisz być czujnym bo pułapki zakładane przez miasto czaja się wszędzie.

taki przepis
taki przepis 11.05.2019, 12:28
Sęk w tym ,że chodniki powinny być z płyt 50X50 marmuropodobnych a nie kostek,że ludzie się przewracają.
Przemo
Przemo 11.05.2019, 09:10
Teraz obowiązuje ogólnopolskie donoszenie na sąsiadów i znajomych, którzy mają samochody.
Chodzi o OC co bardzo łatwo sprawdzić po nr. rejestracyjnym w dostępnej aplikacji. Wystarczy jeden donos i twój sąsiad, wróg z lepszym lub gorszym autem będzie płacił 4500zł.
Donosimy ale będzie frajda a co Złotów gorszy.
Współczesny Tajny Donosiciel. ( przestańcie)
Współczesny Tajny Donosiciel. ( przestańcie) 11.05.2019, 08:14
O jo jo ilu donosicieli to może i ja;
Łubu dubu uprzejmie donoszą że w całym mieście i z powiatu do miasta przyjeżdżają rozklekotane auta. Nie dość że na każdej drodze dojazdowej rozlewają olej to jeszcze warczą przeganiając wszystkie ptactwo z miasta. Do tego brudne jak szambowce stawiane są na miejscach parkingowych niejednokrotnie zajmując po dwa. A ile części po sobie zostawiają to i szanowna Straż miejska widzi przeprowadzając codzienny ogląd ulic w mieście. W związku z tym szanowni panowie należało by z tym zrobić porządek, wszystkie graty i brudasy wywieźć za miasto bez wskazania miejsca. To dopiero rozwiązało by problem parkingów w całym mieście. Myślę że ten wielce odpowiedzialny głos donosu społecznego jak za dawnych czasów przyczyni się do przejrzystości i czystości miasta oraz ponownie zasieje strach wśród wszystkich kierowców bo chyba o to chodzi.
za donos powinni tez tu płacic
za donos powinni tez tu płacic 11.05.2019, 09:53
W Niemczech donos to pozytywna cecha i jest nagradzana ponieważ dbają o porządek.
niestety
niestety 16.05.2019, 11:51
Niemcy porządek robili nawet z rasą ludzką.
dsyjsat
dsyjsat 11.05.2019, 08:25
Mój samochód ma być SPRAWNY, niekoniecznie CZYSTY. Brudny, ale sprawny stwarza mniejsze zagrożenie, niż wypucowany złom. Więc proszę się od mojego brudasa odpikolić. O!
wku*wiony
wku*wiony 11.05.2019, 01:32
Królowej Jadwigi koło sklepu spożywczego koło weterynarza stoi fiat Stilo sobie już 3 miesiąc, za sklepem jakieś fiat Punto 3 rok. Czarny punkt fiata czy serwis powstanie? Bezpańskie? Opuszczone?
Ale bardziej ***a fakt olania tematu wywozenia śmieci co 2 tyg. Może zacznijmy koło opuszczonych aut zostawiać śmieci? Auta niczyje to i śmieci niczyje.
Oczywiście
Oczywiście 10.05.2019, 18:41
W Polsce każda głupota się obroni.
Właściciel skutera
Właściciel skutera 10.05.2019, 18:36
Może naszej straży trafi się też jakieś żółte Porche w skórze.
Mig
Mig 10.05.2019, 17:57
Co to wogóle za wolność w której zabiera się czyjąś własność. Nie do pomyślenia na zachodzie gdzie własność to świętość ruszyć ją przed znalezieniem także spadkobierców jeśliby coś wskazywało że właściciel nie żyje. To jest to co odróżnia ich od wschodu, gdzie co twoje to i moje.
mig jedz do Niemiec
mig jedz do Niemiec 10.05.2019, 18:31
W Hamburgu to tam jest tak codziennie.Widziałam na własne oczy i nie wierzyłam.Kolega powiedział,że wywożą po za Hamburg a na wezwanie ,właściciel kare płaci,mandat i wykup auta.
Rfn
Rfn 10.05.2019, 18:39
Gdzie Złotów do Hamburga. Błazenada i nic więcej.
Gosc
Gosc 10.05.2019, 18:15
Więc bardzo proszę zamieszkać na zachodzie i się nie wypowiadać.
Ten widok razi jak w Chinach
Ten widok razi jak w Chinach 10.05.2019, 17:41
Po pierwsze akurat te auta nie wyglądają na porzucone. Być może że właściciele pracują na zachodzie bo w zapiźdxiałym Złotowie tylko na najniższej krajowej. Zastanawia też to że usuwa się je z nowych parkingów przy Słowackiego. Przecież ktoś musiał nimi wjechać i to nie tak dawno.
Wygląda na to że to akcja dla akcji. Płatne parkingi rozwiązały by problem.
Pracujący w Złotowie
Pracujący w Złotowie 10.05.2019, 18:38
Najpierw przeczytaj artykuł a nie tylko tytuł! Bo wątpię, że nawet pracując za granicą dwa lata się nie interesuje samochodem!
Tarasują chodniki
Tarasują chodniki 10.05.2019, 17:10
Koło ul.Szkolnej 13 też stoją latami nie używane stare samochody.
brunerski
brunerski 10.05.2019, 16:34
Ma się rozumieć sprawdzane było przez policję lub wydział komunikacji kto jest właścicielem pojazdów?
mariusz
mariusz 10.05.2019, 14:23
kiedy przyjdzie czas na ulicę Królowej Jadwigi.......!!!?????? jest tam kilka aut które NON STOP utrudniają przejazd samochodów wiozących dzieci do SP 3...'stały"postojowicz 24/h to min. niebieski bus LT i czarne BMW 3...etc etc
Mieszkankakrolowejjadwigi
Mieszkankakrolowejjadwigi 10.05.2019, 14:58
Na Królowej Jadwigi nie ma takiego problemu, auta należą do mieszkańców i owszem stoją przy ulicy, ale wynika to raczej z braku miejsc parkingowych. Zgadzam się jest to spore utrudnienie, ale auta nie są opuszczone i nie stoją na tych miejscach latami. Proponuję otworzyć oczy i zastanowić się kilka razy nim coś Pan napisze.
Pozdrawiam
są,stoja na ulicach
są,stoja na ulicach 10.05.2019, 17:08
Auta właścicieli powinny wjeżdżać na posesję a nie stać na ulicy.
Nareszcie policja zarobi na mandatach i straz miejska i nareszcie zrobi sie porzadek.
Jan
Jan 11.05.2019, 05:45
Chciałbym, by tak było. Ale jak na razie nie ma takiego przepisu, że "POWINNY".

Pozostałe