Sobota, 20.07.2019

Protest przeciwko budowie chlewni

  • 09.05.2019, 23:24 (aktualizacja 10.05.2019, 23:27)
  • Janusz Justyna
Protest przeciwko budowie chlewni
Dzisiaj przed Urzędem Gminy w Złotowie zebrały się osoby, które są przeciwne budowie chlewni w Nowym Dworze

Do protestujących wyszedł wójt Piotr Lach. Uczestnicy protestu są zdeterminowani... Zapowiadają, że za wszelką cenę nie dopuszczą do budowy chlewni. Na ręce wójta przekazano petycję w sprawie protestu. Apelowano do władz i mieszkańców Złotowa, by nie przypatrywały się bezczynnie powstaniu chlewni nieopodal granic miasta.

 

Prośba o podpisanie petycji przeciwko budowie przemysłowej fermy trzody chlewnej w Nowym Dworze (Gmina Złotów) przez Panią Renatę Beger.

Pan Piotr Lach, Wójt Gminy Złotów, Urząd Gminy Złotów, ul. Leśna 7, 77-400 Złotów, e-mail: [email protected]

My, Mieszkańcy Nowego Dworu i innych okolicznych miejscowości - podpisani poniżej, stanowczo sprzeciwiamy się planowanej budowie przemysłowej, kontraktowej fermy trzody chlewnej w miejscowości Nowy Dwór w Gminie Złotów.

Według informacji uzyskanych od inwestora będzie to chów bezściółkowy, generujący powstawanie ogromnych ilości gnojowicy. Mieszkańcom Nowego Dworu znana jest już uciążliwość z tytułu funkcjonowania takiej chlewni, a powstanie kolejnej chlewni tylko spotęguje problem.

(red)

Janusz Justyna

Zdjęcia (23)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Popierający
Popierający 11.05.2019, 11:32
Szanowni Państwo,
Hodowla trzody owszem ! ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku...zgodnie z ekologią ,naturalnymi metodami ,bezpiecznymi dla czlowieka jak również dla konsument, ktory chce spożywać zdrowe mięso....
Dlaczego tego się nie robi ?..bo się nie opłaca!!!!!
Chlewnia w Nowym Dworze ma przynieść zyski dla inwestora...nie ważne jakim kosztem ,zatruć glebę srodkami chemicznymi potrzebnymi do szybkiego rozwoju...w rezultacie mieso z tych tucznikow będzie tyle warte co z sieciówki supermarketów....naszpikowane chemią, ktora nas truje ...ale tanie !...
Zagraniczni inwestorzy szukaja naiwnych,glupich ludzi ,ktorzy dla zysku oddadzą zdrową ziemię na potrzeby szybkiego wzbogacenia się (rolnictwo,przemysl itp.)..szukają kraju w ktorym mozna eksperymentować ,używając szkodliwych metod ,środków dla czlowieka ,wycofanych,zakazanych w krajach zachodnich.
Popieram protest i obawy tych ludzi ,widać, ze kierują się rozsądkiem, wiedzą, a przede wszystkim troską o Was ludzie, konsumenci wieprzowony.Zapobiegają truciu Was i Waszych dzieci.
Gość
Gość 11.05.2019, 09:12
Wieś jest od tego żeby ierdziało,,, świnie trzeba gdzieś hodować,,,, powodzenia pani Reniu,,,,,
Paweł
Paweł 10.05.2019, 23:31
Ten przebrany za żołnierza udaje ekologa ale jakby tam wpadło WiOŚ to kamień na kamieniu się nie ostanie.
Henryk
Henryk 10.05.2019, 20:25
My rolnicy tez powinnismy sie zebrac i rozpedzic ta cholote !! Jeszcze troche i nie bedzie nam wolno wjechac na wlasne pole bo wielka pani z miasta sie opala i jej kurz przeszkadza!!!
ReVolta
ReVolta 10.05.2019, 21:04
Henryk, coś ty napisał. Tym tekstem rozwalasz wszystko i budowę chlewni i protest. To tak jakbyś napisał że jak młoda kobieta odwiedzi twój dom to twoja żona nie ma do niego prawa. Co innego uprawiać własne pole w zgodzie z rodziną niż przeciw sobie. Nie da się mieszkać w skłóconej wsi tylko z tego powodu że jedna osoba decyduje o życiu wszystkich jej mieszkańców i to tylko dlatego że rządzi kasą. A co będzie jak to upadnie po kilku latach, kto wtedy stanie po stronie tych którzy dzisiaj protestują. Pewnie zostaną sami z problemem i tyle.
Henryk
Henryk 10.05.2019, 21:27
Cholota oczywiscie to protestujący.
Rolnik
Rolnik 10.05.2019, 13:41
Wy miastowi nie bądźcie tacy cwani bo w mieście też mieszkają świnie i się oburzacie. My wam nie przeszkadzamy w układaniu życia wy nie wtrącajcie się w nasze. Tyle jest terenu w powiecie że wytwórnia mas bitumicznych nie musi być budowana w mieście tak jak i chlewnie nie muszą być budowane we wsiach.
Wystarczy zrozumieć.
obiektywny
obiektywny 10.05.2019, 13:01
ZENADA. Protestują przeciwko hodowli ,a kto tam był pierwszy gospodarstwo czy ci nowi mieszkańcy.pamiętam,że za czasów komuny to było gospodarstwo państwowe i było tam w każdej chlewni pełno świń.WSTYD jeść chcą.
JA
JA 10.05.2019, 19:11
MY ,,NOWI MIESZKAŃCY '' JESTEŚMY PIERWSI GOSPODARSTWA JESZCZE NIE MA
Gzuz
Gzuz 10.05.2019, 12:58
Fucking pig. I hate meal.
wieś jest aby hodować
wieś jest aby hodować 10.05.2019, 12:19
Ci starzy 80-latkowie też umieją protestować.Widocznie wolą chińską wieprzowinę od polskiej.
Stary
Stary 10.05.2019, 13:02
Ty też będziesz stary i to wnet bo czas leci szybko.

Pozostałe