Protest przeciwko budowie chlewni

  • 09.05.2019, 23:24 (aktualizacja 10.05.2019, 23:27)
  • Janusz Justyna
Protest przeciwko budowie chlewni
Dzisiaj przed Urzędem Gminy w Złotowie zebrały się osoby, które są przeciwne budowie chlewni w Nowym Dworze

Do protestujących wyszedł wójt Piotr Lach. Uczestnicy protestu są zdeterminowani... Zapowiadają, że za wszelką cenę nie dopuszczą do budowy chlewni. Na ręce wójta przekazano petycję w sprawie protestu. Apelowano do władz i mieszkańców Złotowa, by nie przypatrywały się bezczynnie powstaniu chlewni nieopodal granic miasta.

 

Prośba o podpisanie petycji przeciwko budowie przemysłowej fermy trzody chlewnej w Nowym Dworze (Gmina Złotów) przez Panią Renatę Beger.

Pan Piotr Lach, Wójt Gminy Złotów, Urząd Gminy Złotów, ul. Leśna 7, 77-400 Złotów, e-mail: [email protected]

My, Mieszkańcy Nowego Dworu i innych okolicznych miejscowości - podpisani poniżej, stanowczo sprzeciwiamy się planowanej budowie przemysłowej, kontraktowej fermy trzody chlewnej w miejscowości Nowy Dwór w Gminie Złotów.

Według informacji uzyskanych od inwestora będzie to chów bezściółkowy, generujący powstawanie ogromnych ilości gnojowicy. Mieszkańcom Nowego Dworu znana jest już uciążliwość z tytułu funkcjonowania takiej chlewni, a powstanie kolejnej chlewni tylko spotęguje problem.

(red)

Janusz Justyna

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Popierający
Popierający 11.05.2019, 11:32
Szanowni Państwo,
Hodowla trzody owszem ! ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku...zgodnie z ekologią ,naturalnymi metodami ,bezpiecznymi dla czlowieka jak również dla konsument, ktory chce spożywać zdrowe mięso....
Dlaczego tego się nie robi ?..bo się nie opłaca!!!!!
Chlewnia w Nowym Dworze ma przynieść zyski dla inwestora...nie ważne jakim kosztem ,zatruć glebę srodkami chemicznymi potrzebnymi do szybkiego rozwoju...w rezultacie mieso z tych tucznikow będzie tyle warte co z sieciówki supermarketów....naszpikowane chemią, ktora nas truje ...ale tanie !...
Zagraniczni inwestorzy szukaja naiwnych,glupich ludzi ,ktorzy dla zysku oddadzą zdrową ziemię na potrzeby szybkiego wzbogacenia się (rolnictwo,przemysl itp.)..szukają kraju w ktorym mozna eksperymentować ,używając szkodliwych metod ,środków dla czlowieka ,wycofanych,zakazanych w krajach zachodnich.
Popieram protest i obawy tych ludzi ,widać, ze kierują się rozsądkiem, wiedzą, a przede wszystkim troską o Was ludzie, konsumenci wieprzowony.Zapobiegają truciu Was i Waszych dzieci.
XYZ
XYZ 20.05.2020, 09:54
Drogi Popierający,
czy widziałeś jak prowadzony jest chów w warunkach "ekologicznych"? Zwierzęta leżą w odchodach, które zjadają a konsument później to "g...no" kupuje. W okresie zimowym te zwierzęta leżą w tym "błocie". Czy to jest humanitarne?! Szpikowanie mięsa chemią, głównie konserwantami i wypełniaczem odbywa się po uboju, a nie w trakcie hodowli - naszpikowanie zwierząt roztworami soli w takim stopniu spowodowałoby ich zejście. To prawda, że wielu rolników prowadzi "hodowlę rabunkową" polegającą na bezmyślnej hodowli w okresie tzw. górki cenowej, a jeśli cen spadają, zaprzestają hodowli. To destabilizuje rynek. Troska o środowisko oczywiście TAK, ale czy troską wykazali się protestujący - mam na myśli pojazd jadący na czele protestu, spalający ponad przeciętne ilości paliwa! Z tego powodu wydaje mi się, że protest był mocno naciągany.
Mówienie o chęci zysku jest nie na miejscu. Niezależnie gdzie pracujemy, robimy to z chęci zysku, nawet jeśli jest to na etacie, to też chcemy otrzymać jak największą wypłatę. Sytuacja staje się odmienna, jeśli musimy za coś zapłacić - chcemy jak najmniej. Naturale? Oczywiście. Gdyby było inaczej, delikwenta należałoby skierować na badania.
I tak na koniec - Polska jest podzielona na dwa plemiona - tych co inwestują i tych co korzystają z zasiłków. Duża część z tej drugiej grupy w czasie pobierania świadczeń w Polsce, pracuje za granicą. Trzeba myśleć skąd będą pieniądze na zasiłki, jeśli gospodarka nie będzie się rozwijać, bo blokując inwestycje, blokujemy jej rozwój. Nie ma studni bez dna, przychodzi okres suszy i .. co wtedy? Jeśli to jeszcze potrwa, to zniechęcimy ludzi aktywnych, bo oni nie są bici w ciemię i kiedyś zapytają sami siebie - "czy ja jestem aż tak głupi aby ryzykować swoim dorobkiem, gdy inni żyją lepiej bez pracy, mają dużo więcej wolnego czasu, bez dodatkowego stresu?" Jaka może być odpowiedź na to pytanie?
Proszę mnie nie posądzać o sympatię dla pani Beger gdyż nigdy nie głosowałem na jej ugrupowanie. Myślę, że po każdej stronie sporu znajdują się osoby o szczerych intencjach. A odmowna decyzja zapewne znajdzie dalszy ciąg w postępowaniu odwoławczym, więc o "sukcesie" protestujących z pewnością nie mogą mówić. A "miastowi" niech pamiętają, że wszyscy pochodzimy ze wsi.
Gość
Gość 11.05.2019, 09:12
Wieś jest od tego żeby ierdziało,,, świnie trzeba gdzieś hodować,,,, powodzenia pani Reniu,,,,,
Paweł
Paweł 10.05.2019, 23:31
Ten przebrany za żołnierza udaje ekologa ale jakby tam wpadło WiOŚ to kamień na kamieniu się nie ostanie.
Henryk
Henryk 10.05.2019, 20:25
My rolnicy tez powinnismy sie zebrac i rozpedzic ta cholote !! Jeszcze troche i nie bedzie nam wolno wjechac na wlasne pole bo wielka pani z miasta sie opala i jej kurz przeszkadza!!!
ReVolta
ReVolta 10.05.2019, 21:04
Henryk, coś ty napisał. Tym tekstem rozwalasz wszystko i budowę chlewni i protest. To tak jakbyś napisał że jak młoda kobieta odwiedzi twój dom to twoja żona nie ma do niego prawa. Co innego uprawiać własne pole w zgodzie z rodziną niż przeciw sobie. Nie da się mieszkać w skłóconej wsi tylko z tego powodu że jedna osoba decyduje o życiu wszystkich jej mieszkańców i to tylko dlatego że rządzi kasą. A co będzie jak to upadnie po kilku latach, kto wtedy stanie po stronie tych którzy dzisiaj protestują. Pewnie zostaną sami z problemem i tyle.
Henryk
Henryk 10.05.2019, 21:27
Cholota oczywiscie to protestujący.
Rolnik
Rolnik 10.05.2019, 13:41
Wy miastowi nie bądźcie tacy cwani bo w mieście też mieszkają świnie i się oburzacie. My wam nie przeszkadzamy w układaniu życia wy nie wtrącajcie się w nasze. Tyle jest terenu w powiecie że wytwórnia mas bitumicznych nie musi być budowana w mieście tak jak i chlewnie nie muszą być budowane we wsiach.
Wystarczy zrozumieć.
obiektywny
obiektywny 10.05.2019, 13:01
ZENADA. Protestują przeciwko hodowli ,a kto tam był pierwszy gospodarstwo czy ci nowi mieszkańcy.pamiętam,że za czasów komuny to było gospodarstwo państwowe i było tam w każdej chlewni pełno świń.WSTYD jeść chcą.
JA
JA 10.05.2019, 19:11
MY ,,NOWI MIESZKAŃCY '' JESTEŚMY PIERWSI GOSPODARSTWA JESZCZE NIE MA
Gzuz
Gzuz 10.05.2019, 12:58
Fucking pig. I hate meal.
wieś jest aby hodować
wieś jest aby hodować 10.05.2019, 12:19
Ci starzy 80-latkowie też umieją protestować.Widocznie wolą chińską wieprzowinę od polskiej.
Stary
Stary 10.05.2019, 13:02
Ty też będziesz stary i to wnet bo czas leci szybko.

Pozostałe