Pożar mały, straty duże

  • 07.05.2019, 16:15 (aktualizacja 07.05.2019, 16:46)
  • Janusz Justyna
Pożar mały, straty duże
Piątego maja kilkanaście minut po godzinie dziewiętnastej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jastrowiu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Jastrowie. Po dojeździe i rozpoznaniu potwierdzono, iż pożar zaistniał w jednym z pomieszczeń na piętrze obiektu, a wychowankowie oraz personel ośrodka samodzielnie opuścili zagrożony budynek przed przybyciem straży. Działania gaśnicze poprzedzone zostały zabezpieczeniem miejsca zdarzenia poprzez odłączenie zasilania energetycznego oraz zamknięcie głównego zaworu gazowego w budynku. Następnie wprowadzono strażaków z linią gaśniczą, którzy dotarli do źródła pożaru - okazał się nim płonący fotel w pomieszczeniu świetlicy. Rota podjęła bezpośrednie działania gaśnicze i wkrótce pożar został zlikwidowany. Działania straży wiązały się  ze znacznymi utrudnieniami generowanymi m.in. poprzez silne zadymienie w budynku, które jest charakterystyczne dla pożarów zwłaszcza tapicerowanych elementów umeblowania pomieszczeń. Pomimo pozornie niewielkich rozmiarów pożaru, straty jakie powstały na skutek jego powstania są spore, zniszczenie wnętrza świetlicy czy znaczne okopcenie ścian wewnątrz całego budynku to tylko te najbardziej widoczne.

W trwających ponad dwie godziny działaniach ratowniczych zaangażowanych było łącznie 20 strażaków w tym członkowie OSP Jastrowie i OSP Sypniewo.

KP PSP Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marek
marek 07.05.2019, 16:37
Wychowawczy..
Osrodek Wychowawczy.
Nie Socjoterapii...

Pozostałe