"Maj bez fizjoterapeutów"

  • 06.05.2019, 20:56 (aktualizacja 06.05.2019, 22:47)
  • Janusz Justyna
"Maj bez fizjoterapeutów" GŁÓWNE POSTULATY: - podwyżka o 1600 zł (znaczone dla fizjo na wzór lekarzy, pielęgniarek i ratowników) - zwiększenie wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych - urlopy szkoleniowe - podwyżka dla innych grup zawodowych (tzw. pominiętych).
We wtorek 7 maja, fizjoterapeuci w całym kraju masowo będą brali wolne od pracy i w tym czasie oddawać honorowo krew. To na początek.

Kolejnym etapem protestu będzie strajk włoski, a także głodówki. Do protestu sposobią się ponadto diagności laboratoryjni i zaczynają wchodzić w spory zbiorowe z pracodawcami. W planach są rozmowy z dyrekcjami szpitali i jeśli te nie przyniosą efektu, w czerwcu będą też strajkować.

Fizjoterapeuci podnoszą problem niskich zarobków, które są nierówne w płacach w całej ochronie zdrowia. Oczekują podwyżek takich, jakie dostały pielęgniarki i położne. To oznacza podwyżkę zarobków o kwotę 1600 zł brutto.

POSTULATY: - podwyżka o 1600 zł (znaczone dla fizjoterapeutów na wzór lekarzy, pielęgniarek i ratowników), - zwiększenie wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych, - urlopy szkoleniowe, - podwyżka dla innych grup zawodowych (tzw. pominiętych).

Do protestu przyłączył się także personel Szpitala Powiatowego w Złotowie.

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SER
SER 16.05.2019, 16:30
Wręczyłbym KAŻDEMU łapówkę za objęcie najbliższej swojej osoby opieką lekarską czy ratowaniem zdrowia. To powinna być okoliczność łagodząca. Może nie koniecznie fizjoterapeuci.
CBA
CBA 16.05.2019, 16:25
W Chodzieży już po akcji a o Złotowie cisza jak makiem zasiał. http://poznan.wyborcza.pl/pozn…
My Naród
My Naród 11.05.2019, 20:13
Fizjoterapeuci wam się w głowach POprzewracało !!!
Koperta czyni cuda
Koperta czyni cuda 08.05.2019, 11:03
Ja słyszałem o aferze w szpitalu. Na paliatywnym leży od wielu lat pacjentka. Nowa kierownik chciała pacjentkę do domu odesłać a na to rodzina się z Holandii zdenerwowała. Tyle co oni płacili za pobyt członka rodziny do szpitalnej obsługi. Problem w tym że pieniądze szły do obsługi a nie do szpitala. Dym jest ale nie przedostaje się do mediów bo wielu nagle podniesie larum że płaciło. Skala problemu jest ogromna bo na paliatywnym mało miejsc, towar deficytowy i obsługa jest tam na prawach Boga.
Lilia
Lilia 07.05.2019, 19:11
90 % fizjoterapeutów ma własne prywatne gabinety lub jeżdżą z rozkładanym stołem dorabiajac bez zgłoszenia czy placenia podatkow. Taka wizyta drodzy Państwo to 100 zl za 30 min masażu. Rzeczywiście bieda im aż huczy
Tomek
Tomek 17.05.2019, 10:52
50zł za 60 minut i jeszcze trzeba dojechać. W sumie całość wyjdzie 2h. Rzeczywiście, szał pał
Pisz pan
Pisz pan 07.05.2019, 16:55
Jestem ciekaw, co tym razem napisze pan F.?
Hurra na Warszawę/ obłęd
Hurra na Warszawę/ obłęd 07.05.2019, 09:03
No to emeryci i renciści mamją za swoje. 70zł brutto ich ucieszyło, później powiedzą 1600zł niejednego zabiło bo żądanie niejednego fizjoterapełtę do łóżka położyło.
Zastanawia też to czy fizjoterapełci strajkują bo są chorzy i nie mogą iść na zwolnienie czy pensja nie starcza im na światowe życie. Przecież oni na co dzień spotykają się z ludźmi którzy do nich przybywają na zabiegi i ledwo im na leki starcza a tu takie żądania.
No szkoda że nie rządzi PO PSL bo było by miło i po staremu a te podwyżkę minimalnej płacy i emerytury w całości mogli by dać rehabilitantom. Mieli by ok 170 zł brutto pewnego dodatku do pensji bo czy chory je ma to mu wszystko jedno ale żeby taka różnica w żadaniach, zazdrość i pycha to już przesada. Emeryci też kiedyś pracowali i co im 1600 na wszystko także na was ma starczyć.
POczekajcie parę miesięcy, przyjdzie POKO to nam wszystkim da kopa w .... i PAPa.
do wyżej
do wyżej 07.05.2019, 11:22
Pleciesz jak papuga.nawet nie potrafisz napisać coś po Polsku.Pewnie jesteś Katoliczką ,że ci w kościele powiedzieli ,że Po to zło.
A po 70 zł to może ty dostałaś bo to było tylko dla tych najniższych świadczeń.Nie chciało ci się pracować bo warto było leniuchować a teraz dali ci 500+ to kupiłaś kompa i wypisujesz bzdury bo ci ktoś naopowiadał głupot. Pomódl się o więcej rozumu.
Do do wyżej
Do do wyżej 07.05.2019, 11:45
I to jest empatia, moja emerytura jest wystarczająca ale znam realia życia w Polsce.
Idąc twoim tokiem myślenia terapeuci też mogli by się uczyć by zostać dyrektorami ośrodków zdrowia i wtedy zarabiały by po 20 tys.
Na końcu napisałeś to co powinieneś robić codziennie, skoro nikt cię nie obchodzi to módl się za siebie póki nie jest za późno.
do wyzej
do wyzej 07.05.2019, 15:43
No ale jak dyrektor oddzialu fizjoterapi zarabia mniej jak pielegniarka, to cos tu nie tak jest.
Tak naprawdę.
Tak naprawdę. 07.05.2019, 16:12
To trzeba mieć pretensje do tych którzy o tym decydują a nie rządu. Pensję dyrektorów oddziałów nie są zależne od rządu.
Walczcie o siebie i mówcie o wszystkich z którymi macie do czynienia w czasie pracy. Dołóżcie do swojego postulatu likwidację podatku od emerytur rent to pozyskacie poparcie swoich pacjentów. To dzięki nim istniejecie w zawodzie i nie zapominajcie o tym tym bardziej że wasi pacjenci o was mówią bardzo dobrze.

Pozostałe