Czwartek, 19.09.2019

Święto Konstytucji 3 Maja w Górznej

  • 04.05.2019, 08:16 (aktualizacja 04.05.2019, 08:24)
  • Janusz Justyna
Święto Konstytucji 3 Maja w Górznej

Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj maj, trzeci maj,
U Polaków błogi raj.

W dniu 29 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Tony’ego Halika w Górznej odbyła się uroczysta akademia poświęcona 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię tworzenia konstytucji. Uczniowie pod kierunkiem Pani R. Ekman przygotowali żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w minione wieki.

Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Na zakończenie odśpiewano piękną pieśń patriotyczną „Witaj Majowa Jutrzenko”, która jest pamiątką ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

SP Górzna

Janusz Justyna

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe