Obchody Konstytucji 3. Maja w Lipce

  • 03.05.2019, 20:00 (aktualizacja 03.05.2019, 20:15)
  • Janusz Justyna
Obchody Konstytucji 3. Maja w Lipce

Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Katarzyny rozpoczęły się w Lipce uroczystości związane z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie orkiestra, poczty sztandarowe oraz delegacje i mieszkańcy przeszli na plac przy Pomniku Wolności. 

 

Kolejnym elementem obchodów były przemówienia. Wójt Gminy Lipka – Przemysław Kurdzieko w swoim przemówieniu przytoczył zarys historyczny uchwalenia Konstytucji oraz podkreślił, jak ważna jest ważna ona dla Polaków. Podziękował mieszkańcom gminy Lipka za patriotyzm, który widoczny był dzięki licznie wywieszonym flagom, gdyż 2 Maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wójt Gminy Lipka wspomniał również o 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Następnie przemawiał Starosta Złotowski – Ryszard Goławski który podkreślił wagę przestrzegania Konstytucji oraz praworządności. 

 

Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów przez przybyłe delegacje pod Pomnikiem Wolności w Lipce.

 

Uroczystości uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lipce.

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe