Już niepotrzebni

  • 26.04.2019, 13:42 (aktualizacja 26.04.2019, 13:45)
  • Janusz Justyna
Już niepotrzebni

Przerwano strajk nauczycieli i bardzo dobrze, Oczywiście, nikt przytomny nie powie, że ZNP zatroskało się nad losem ucznia. Tak jak decyzja o strajku była polityczna, tak i decyzja o jego zawieszeniu jest polityczna. Mimo, że faktem jest, że nauczyciele zarabiają za mało. Do strajku przystąpiono jednak w okresie egzaminów, aby zrobić jak największe zamieszanie przed wyborami do Europarlamentu i obniżyć notowania PIS. Ale to się nie powiodło, bo Ministerstwo okazało się przygotowane na taką okazję. Notowania PIS wręcz lekko urosły. Egzaminy przeprowadzono i także matury nie były zagrożone wobec zdecydowanych posunięć rządu. Ale strajk uderzył w uczniów i rodziny. Grzegorz Schetyna spojrzał na wewnętrzne sondaże i wydał polecenie Broniarzowi, aby zawiesić strajk, który już był politycznie nieopłacalny. Cytrynę wyciśniętą (nauczyciele i uczniowie) się wyrzuca więc Pan Grzegorz zarządził odwrót. Czekamy, kogo teraz użyje? Na naszym złotowskim podwórku smutek, bo znajdujemy tuż przed obchodami 80 rocznicy śmierci ks.dr Bolesława Domańskiego, człowieka, który zakładał szkoły polskie na Złotowszczyźnie. A dziś? Jak wyglądają ci którzy odmieniali przez przypadki prawdy Polaków? Co zostało z ich deklaracji? Jak potraktowali szkoły? Zachęcali do strajku deklaracjami, że nie ma twierdzy nie do zdobycia. Twierdzili, że potrzebne jest odpowiedni długie oblężenie. Ale... Zapomnieli, że do swoich machin oblężniczych przywiązali uczniów i rodziców!
W tym miejscu warto podziękować tym nauczycielom, którzy zapewnili opiekę dzieciom w dniach strajku, tym którzy zapewnili aby egzaminy gimnazjalne i dla 8. klas zostały przeprowadzone. Podziękowania należą się rodzicom, którzy potrafili zorganizować opiekę dla swoich pociech zostawionych przez nauczycieli. Są jeszcze ludzie, którym Prawdy Polaków są bliskie i nimi żyją!

WF

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To Prawda.
To Prawda. 27.05.2019, 16:24
PIS znokautował KE.
I o to chodziło w walce z propaganda pogardy wobec kandydatów Prawa i Sprawiedliwości podobnych do tych które jako banery wyborcze zawisły na budynkach w wielu miastach Polski. Tylko czujność ludzi PiSu którzy nagłaśniając ohydne poczynania byłych SBków i ich TW także w naszym mieście pozwoliła na szybkie ich zdjęcie.
Ryszard Czarnecki nadal jest posłem Polski do Europarlamentu.
Zawsze PiS
Zawsze PiS 17.05.2019, 17:49
Ze tablicy reklamowej sklepu GS Rolnik w Złotowie zniknął baner oczerniajacy R. Czarneckiego kandydata PiS do Europarlamentu.
Ciekawe czy TW i SB zlecą zawieszenie przeprosin.
3:0
3:0 13.05.2019, 14:43
Przed chwilą Ryszard Czarnecki z PiS kandydat do EP wygrał trzeci raz z rzędu w sądzie z Koalicją Europejską której ostatecznie nakazano zdjęcie i zakazano rozwieszania parszywie zmontowanego bilbordu oczerniajacego dotychczasowego europosła RP i jego rodzinę.
Złotowska Totalna Opozycji i wszyscy SB, TW czas wykonać wyrok sądu.
PiS górą
PiS górą 10.05.2019, 19:22
Czarnecki wygrywa z KE w sądzie po raz drugi.
Madzia
Madzia 08.05.2019, 19:40
Dlaczego bilbord wyborczy szkalujacy pis i Czarneckiego wiesza sie na sklepie w Złotowie. O czymś to świadczy tym bardziej że to nie kandydat naszego okregu wyborczego.
Tak to jest publiczne przyznanie sie do mowy nienawiści w Złotowie.
Paweł
Paweł 09.05.2019, 10:40
Gdzie wisi ten banner?
GAGA
GAGA 09.05.2019, 11:04
Zainteresowani wiedzą gdzie wisi. Mam nadzieję że już tam go nie ma.
Prawda się obroni.
Prawda się obroni. 08.05.2019, 18:39
Ryszarda Czarnecki kandydat PiS do PE wygrał proces z Koalicją Europejską w sprawie wulgarnego i kłamliwego plakatu wyborczego.
KE musi przeprosić Pana Europosła PiS i zerwać wszystko co rozwiesiła.
Obrzydliwy plakat wyborczy też powinien zniknąć z budynku Sklepu Mięsnego GS ROLNIK ul. Wawrzyniaka w Złotowie zarządzanego przez znaną osobę walki o powrót do władzy Towarzyszy z okresu Tajnej Współpracy.Karol
Karol 04.05.2019, 22:08
To prawda, nigdzie więcej nie widziałam takiego plakatu wyborczego a jeżdżę po całym powiecie.
Jako kurier dziwię się że ktoś dobrowolnie godzi się aby na swoim obiekcie powieszono tak wrogi bilbord. To prawda, ile trzeba mieć w sobie nienawiści aby w ferworze walki politycznej obrażać całą rodzinę kandydata. No cóż nie pozostaje nic innego jak przeczekać tę brudną kampanię wyborczą i zagłosować tak aby ci którzy szerzą pogardę dla ludzi ze wstydu nie mogli spojrzeć nam w oczy.
Paweł
Paweł 06.05.2019, 12:42
Gdzie wisi ten plakat?
Wstyd i hańba
Wstyd i hańba 06.05.2019, 13:38
Tak jak wielu i ja widzę go codziennie.kiedy przyjeżdżam do pracy. Od tygodni na sklepie masarniczym GS Rolnik od strony Wawrzyniaka.
Na witrynie sklepowej zawisną przyjaciele jedynie słusznego rządu PO.
Paweł
Paweł 06.05.2019, 16:14
GS Rolni nie ma sklepu na Wawrzyniaka. Sklep jest mięsny, ale PSS.
MONTY
MONTY 06.05.2019, 17:10
Taki PSS jak ty PiS. PSSu już nie ma, jest jeszcze Rolnik który szczerzy kły na normalnych ludzi co pokazuje na swoim obiekcie i nie tylko kiedy dla swoich partykularnych zysków trzeba komuś niszczyć opinię. Wszystko wskazuje na to że to ostatnie jego drgawki jako skomuchowanego padalca który zażarcie obraża parlamentarzystów PiS.
AKTIK
AKTIK 04.05.2019, 15:59
,,Już niepotrzebni,, w Złotowie poczynili wiele politycznej szkody. Na szczeście przerwali ten terrorysryczny spektakl. Można powiedzieć, lepiej późno niż później czego nie miżna powiedzieć jak słyszałam o bohaterskim bo rejestrowanym w IPN który na swoim GSowskim sklepie masarniczym przy pl.Paderewskiego którym zarządza jak zwykle zgodził się powiesić pełen nienawiści baner oczerniający kandydata PISu do PE.
Ten baner robi o wiele więcej zła przdwyborczego niż zaplanowany strajk Broniarza. Każdy normalny człowiek który go widzi może powiedzieć , Mowa Nienawiści Trwa ale ilu u nas jest takich ktorzy potrafią o tym powiedzieć głośno. Widać jak byli i obecni donosiciele boją się kandydatów PiS w PE. Kandydatów którzy podobnie do R. Czarneckiego mówią też o TW i ich obecnym działaniu które ma pomóc za wszelkącenę przejąć władzę przez komunistów i Totalną Tęczową Opozycję w Polsce.
Jeden plakat a ile mieści zła, pogardy i nienawiści, ciekawe co tam jeszcze zawiśnie ale po tym co już na tym sklepie wisiało, wszystkiego spodziewać.
Myślę że mieszkńcy Złotowa są przyjaźnie nastawieni do Rządu Z. Prawicy i pomimo tak wrednych plakatów w wyborach zagłosują na kandydatów PIS.
Stanisław65
Stanisław65 28.04.2019, 20:49
Dziękuję Pani Basiu. Dla rozjaśnienia umysłów internautów- komentatorów Pan Wiesław zdecydowanie jest z PIS, ale jest tzw. PIS-owcem w wersji łagodnej. Zaś ja Staś, zdecydowanie jestem przeciwnikiem PIS-u oraz PO. Tak dla wiadomości. Pozdrawiam
takistary agłupi
takistary agłupi 28.04.2019, 12:46
Skoro napisał pan takie wypociny i popiera Jarusia i jego hasła : zdradzieckie mordy,drugi sort,tak małpa w czerwonym(do dziennikarki) komuniści izłodzieje ,zepsuli sądy,szkolnictwo,podzielili społeczeństwo,ba nawet dzieci bo na pierwsze nie dali,to do kogo pan się przytuli jak Jaruś przegra ?
BarbaraW
BarbaraW 28.04.2019, 17:56
Przepraszam, a do kogo Pan/Pani "pije"? Do Pana Wiesława autora felietonu, czy do Pana Stanisław65? Bo chyba ma Pan/Pani problemy z czytaniem ze zrozumieniem. A może jesteśmy rozgoryczonym trollem internetowym i piszemy aby się dowartościować?
Stanisław65
Stanisław65 28.04.2019, 10:56
Witam Wszystkich. Przedstawiałem się już u Pana Piotra Tomasza. Jestem wnukiem działaczy ZPwN aktywnie działających u boku ks. dr B. Domańskiego. Moja babcia była nauczycielką w latach 1928-55. Przekazała mi bardzo dużo cennych informacji i wpoiła m. in. Prawdy Polaków. Nasza wspaniała krajeńska historia ściśle związana ze Związkiem, Patronem i Naszymi dziadkami zasługuje na pamięć. Jest teraz ku temu okazja, trwają uroczystości. Moja babcia nauczycielka nauczyła mnie szacunku do pracy, każdej pracy. Każdy jest potrzebny. Nauczyciele zostali potraktowani jak wszystkie poprzednie grupy społeczne walczące „o swoje”. Niestety przegrali, ponieważ nie są grupą docelową partii rządzącej. Nie dziwi mnie wcale stały poziom poparcia dla PIS-u. „Genialne” zabiegi socjotechniczne Prezesa doprowadziły do „kupowania” jedynie głosów poparcia tych grup, które za poprzedników zostały „zaniedbane”. Nie ważne, że wtedy był kryzys, a teraz jest koniunktura i wzrost gospodarczy. Kogo to teraz obchodzi. Drugim zabiegiem – gorszym – jest wyciągnięcie z Polaka najgorszych instynktów, nazwijmy je: „utopić sąsiada, znajomego, obcego w łyżce wody, bo ma lepiej, więcej i bardziej mu się powodzi”. Niskie i płytkie. Słynne reformy to nic innego jak wymiana tamtych elit na Naszych na zasadzie „czystki”. Rozpier... wszystkiego co tamci stworzyli byle było teraz Nasze. Reforma edukacji no to jest „majstersztyk” i chyba należy podziękować minister Zalewskiej, że zostawiła „orliki” - szacunek. A może zapomniała w tym 3-letnim nawale pracy? Reformy są potrzebne, wręcz niezbędne, ale nie w ten sposób. „Reforma” szkolnictwa obnażyła wszystkie mankamenty, braki, zaniedbania, wszystkich ekip rządzących od 1989 r. A może po prostu skorzystajmy z najlepszego wzorca – szkolnictwa fińskiego – numer 1 na świecie. Nie bójmy się poprosić o pomoc – to „nie boli” i nie kosztuje. Niestety ten kto obejmie stery rządowe na jesień ma „przechlapane” łagodnie mówiąc. A jak jeszcze dojdzie spowolnienie gospodarcze (2021-23) no to „Grecja” jak nic. Przecież jesteśmy tacy bogaci, mamy takie zasoby, że możemy szastać pieniędzmi na prawo i lewo. Panie Wiesławie, znam Pana bardzo dobrze, jest Pan wykształcony i ma Swoje świetne dokonania. Dziwię się, że tak wykształcona osoba wierzy w tę „propagandę, populizm i tanie chwyty” rządzących. Nie przeszkadza mi, że należy Pan do PIS, to Pański wybór, ale jeśli wypowiada się Pan na forum, to proszę się powstrzymać od tej PIS-owiej propagandy. Pozdrawiam Wszystkich.
GENEZA
GENEZA 28.04.2019, 20:41
Stanisław65 wszystkie co napisałeś jak cię uczyła babcia o prawdzie Polaków to strzał w dziesiątkę. Twój wywód to skrócony lecz cały program wyborczy Koalicji Europejskiej i Koalicji Obywatelskiej. Udało ci się zmieścić dwa w jednym czyli obrazić połowę głosujących Polaków i ogłosić że najważniejsze w tym programie jest zniszczenie PiSu.
To wszystko co piszesz jako Stanisław65 to nic innego jak powtórzenie mowy nienawiści POKO i jej Szreka z kilku konwencji także tej dzisiejszej z tym że zamiast atakowania Prezesa ty atakujesz autora felietonu. No cóż widać także w polityce, zgniłe jabłko niedaleko pada od zgniłej jabłoni. Jak widać współczesna zaraza ubliżania jest nie do opanowania i dlatego żadnych zdrowych owoców z tego być nie może.
Jak wspomniałeś, dałeś się już poznać panu P. Tomaszowi z Krajenki a teraz dajesz się poznać w Złotowie i dobrze niech wszyscy w powiecie dowiedzą się jak cię wychowano i gdzie poszły rady babci która uczyła szacunku do ludzi i pracy.
Stanisławie65 rób tak dalej a twoja koalicja która wymyśliła ,,zieloną wyspę" wkrótce na niej się znajdzie a tam tylko trawa, siano no i drzewo z mirabelkami się znajdzie.
Tram
Tram 28.04.2019, 10:09
Jakim cudem partia skupiająca największych chamów, przygłupów, ludzi bez honoru, ćwoków z awansu społecznego, pod wodzą celebranta nienawiści, Jarosława Niedojdy Życiowego, zdobyła pełnię władzy w Polsce? Czyżby Polacy cenili taki właśnie chamski sznyt?
Zawiedziony
Zawiedziony 27.04.2019, 21:44
W polowie lat 80 Sluzba Wiezienna , Milicja Obywatelska, WSI , SB to jedno i to samo przypominam sluzby przyjmowaly tylko ludzi ideowych a szczegolnie na kierownicze stanowiska . Tak wiec jak mowi przyslowie " przebral sie diabel w ornat i na msze ogonem dzwoni" ot i cala prawda. Nie wazne kto rzadzi byle przy korycie
Remek
Remek 28.04.2019, 08:00
Wystarczy wprowadzić "kominówkę" dla ludzi którzy pobierają od Polskiego podatnika co miesiąc dochód w wysokości 4 tys zł. Utoruje to w końcu drogę młodym i zabezpieczy nas przed zabetonowaniem władz samorządowych. Zasada prosta brak możliwości pobierania jakich kol wiek środków publicznych powyżej tej kwoty. Jeśli chcą niech idą pracować w branży prywatnej.
Janek
Janek 27.04.2019, 06:04
W jednym się s Panem zgadzam - strajk nie miał w założeniu poprawę nauczania.
Co do reszty to naprawdę, ale żal d... ściska, że Pan, były (także) nauczyciel, mając żonę nauczycielkę (na emeryturze) pisze takie farmazony!
Proszę sobie najpierw przerobić definicję strajku! Strajk w założeniu ma być uciążliwy dla innych. A to że dotyka innych to własnie jedno z głównych założeń! Strajk górników powoduje, ze zaczyna brakować węgla i ludzie marzną, może brakować prądu. Blokowanie dróg - to udręka i straty finansowe dla kierowców, strajk pielęgniarek czy lekarzy uderza w pacjentów a w skrajnych przypadkach nawet zagraża ich życiu!
Niech Pan odpowie na pytanie: co da strajk nauczycieli we wrześniu?! Co najwyżej oszczędności dla państwa!
Do tego wielokrotnie rząd obrażał nauczycieli! Przypomnę: "parujcie się" to dostaniecie 500+. 500+ dostanie każda krowa (w tym momencie nieważne, że z innych środków) i kilka innych.
Jednym słowem, kręgosłup społeczeństwa, który ma kolosalny wpływ na nasze dzieci i przyszłość Polski traktuje się po prostu gorzej jak bydło!
A Pan mi tu pisze bzdury o politycznym aspekcie! Doprawdy - ŻENUJĄCE. Szczególnie z Pana ust!
Lepiej informować niż prostować.
Lepiej informować niż prostować. 27.04.2019, 14:21
Janek, co ty uplotłeś ; bo co w założeniu miał poprawić strajk w nauczaniu skoro niedouczenia nauczyciele to i dodatkowa kasa nie pomoże. Przecież oni nie śpiewali o dofinansowanie oświaty lecz o 30% dla siebie. Oni nie śpiewali że uczyć mają ci którzy posiadają pełne wykształcenie pedagogiczne. To był strajk który sam w sobie obrażał nauczycieli szczególnie tych którzy nie stanęli po stronie strajkujących. Rząd ich nie obrażał tylko razem z prezydentem prosił o przerwanie tej błazenady.
Janek jak widać to ty wogóle nie wiesz na czym polega i jak powinien przebiegać strajk. Skoro tobie parowanie kojarzy się z 500+ to już może tylko świadczyć o tobie tym bardziej że dzieci przyrównujesz do bydła.
Autorowi felietonu zarzucasz bzdury jednak to co od ciebie wyszło to kompletne dno opisujące twoją osobowość.
Poza tym pan Fidurskiego nie był nauczycielem ale to prawda z racji tego że jego żona była nauczycielką to lepiej niż ty Janku zna to środowisko. Oczywiście szkoda że o tym co napisał teraz nie informował naszych mieszkańców w felietonach czy lokalnych mediach. Być może wtedy takich jak twój nieuzasadniony czepiany głos było by o wiele mniej.
Janek
Janek 28.04.2019, 05:37
Czytaj dokładnie, ze zrozumieniem! Bo właśnie Twój wywód jest dnem. Dlaczego? Bo jesteś durniem! A teraz Ciebie przepraszam, jak Prezydent nauczycieli! I wszystko jest w porządku?!
Madzia
Madzia 28.04.2019, 08:48
No i Janek POkazał prawdziwe oblicze.
do brzydkiej M
do brzydkiej M 28.04.2019, 12:37
co za brzydkie imie ,najbrzydsze ze wszystkich.
KAPTAN
KAPTAN 26.04.2019, 21:54
Do Gajka i tego od propagandy. Jak każdy widzi to tacy jak wy uaktywniają się wtedy kiedy tylko pojawi się okazja. Na was słowo PiS jak i jakiekolwiek działania rządu działa jak płachta na byka. Każdy kto choćby trochę zna realia życia polskiej rodziny wie że to co mówią strajkujący nauczyciele nigdy nie będzie białe. Tak samo jak to co już im dał rząd PZP nie można nazwać czarnym scenariuszem dochodzenia do godnej płacy nauczyciela na poziomie europejskim.
Jeśli chodzi o Trolli to wy jesteście ich doskonałym przykładem. PiS ich nie potrzebuje bo ma rzesze polskich wyborców którzy nie kierując się działaniami lokalnych struktur wiedzą co jest dobre i dlatego dają PiSowi rekordowe poparcie w wyborach do Europarlamentu.
Wiadomo że strajk nauczycieli zrzeszonych w ZNP nie miał nic wspólnego z poprawą sytuacji w oświacie. Ten strajk był wywołany przez Totalną Opozycję pod wodzą G. Schetyny. Pod pretekstem niezadowolenia z oferowanych przez rząd podwyżek PO obiecując nauczycielom 1000zł podwyżek z pomocą Broniarza wciągnęło nauczycieli w walkę polityczna w której po raz pierwszy po wojnie zakładnikami stali się uczniowie. Dzisiaj wszyscy możemy obserwować co z ludźmi w tym także z tymi którzy wykonują szlachetny zawód nauczyciela może zrobić żądza pieniądza. Ci którzy ucząc dzieci i młodzież zamiast swoją postawą pokazywać wartości tego zawodu zdecydowali się na podział pomiędzy sobą i walkę o fotel posła dla Przewodniczącego ZNP.
Myślę że do września nauczyciele przejrzą na oczy i uznają że dla własnego chciejstwa nie warto wchodzić w konflikty powodujące zachwianiem spokoju w kraju w którym po 30tu latach pomału ale wszystkim zaczyna się układać.
do KAPTAN
do KAPTAN 26.04.2019, 23:03
Przecież sam nie wierzysz w tę propagandę.
Popatrz jak twój rzad gardzi ludźmi, każdą z grup społecznych po kolei, byli juz sędziowie, rezydenci, niepełnosprawni itd.
Zamiast usiąść do uczciwych negocjacji rząd publikuje fałsz na temat zarobków i pracy nauczycieli, zatrudnia specow od propagandy, aby wmówić ludziom, że nauczyciele są tacy jak opisujesz. Mimo, że są pieniądze na to, aby przekupić wyborców różnymi plusami (ukradzione z naszego OFE) to w tym porownaniu "drobnuch" dla nauczycieli nie ma niby.
Za to absurdalne ustawy mozna wydawać nawet w parę godzin. Okrągły kanciasty stół na stadionie i rozmowy sami ze sobą na temat potrzeby reformy, którą przecież Zalewska już tak swietnie przeprowadzila. Rządzić trzeba umieć, nie da sie wszystkiego załatwić nocnymi ustawami. A moze raczej ustawkami.
KAPTAN
KAPTAN 27.04.2019, 14:26
Żeby siadać do rozmów to najpierw trzeba mieć z kim. To tak samo jak chcesz się napić to też musisz wiedzieć kiedy i z kim. To odwieczną prawda która nie ulega przedawnieniu a kiedy jej nie stosujesz wtedy na ogół niczego nie zyskujesz.
Babcia
Babcia 26.04.2019, 21:16
Nauczyciele i rodzice kompletnie nie zdali egzaminu.
Zachowań nauczycieli nie będę komentowała,szkoda czasu.
Rodzice,zamiast wyrazić swoje ubolewanie i podjąć działania w obronie własnych dzieci,w wielu przypadkach dołączyli do hucpy Pana Broniarza.
ZNP podobnie jak wiele pozostałości starego reżimu pomylił politykę z etyką.Postulaty ekonomiczne "dobrych" nauczycieli absolutnie popieram,ale Ci nauczyciele mieli prawdopodobnie najwięcej skrupułów
strajkowych.
Najgłośniejsi byli "działacze"ZNP razem z politykami totalnej opozycji.
Rodzice zawiedli najbardziej,teraz mają trochę czasu na przemyślenia.
Szkoła jest dla Waszych dzieci,nie inaczej.
Gajka
Gajka 26.04.2019, 20:26
Uaktywnił się nasz PIS-owiec. Wyczekał do końca i napisał. WOW! Tyleż w tym polotu, sensu i prawdy co brudu pod paznokciem.
Dla kogo ta propaganda?
Dla kogo ta propaganda? 26.04.2019, 17:42
Do tego pana idealnie pasują slowa: "i nikt nas nie przekona, że biale jest białe a czarne jest czarne" Dla takich ludzi sondaże PiSu (aktualnie rzadzacych) zawsze będą rosły i zawsze "MY" (władza) mamy rację.
O tym jaką rację reprezentuje ta władza świadczą te wszystkie ekspresowe ustawy z absurdami typu: wójt dopuszcza do matury, a klasyfikuje uczniow samorząd.
Tego zjednoczenia ludzi, które zapoczatkowal ten strajk żadna "jedynie sluszna" partia już nie powstrzyma.
I takie felietony przekonujące o "naszej racji" również nie.
I nawet rzesze trolli (licznie obecnych na tym portalu) opisujących losy kuzynek tez nie dadzą rady
pis to zło
pis to zło 26.04.2019, 15:08
"Grzegorz Schetyna spojrzał na wewnętrzne sondaże i wydał polecenie Broniarzowi, aby zawiesić strajk, który już był politycznie nieopłacalny."

Są jakieś dowody na to czy to zwykłe pomówienie? ...karalne zresztą.
Do Aresztu!!!
Do Aresztu!!! 26.04.2019, 14:18
Prawdami Polaków można się najeść przecież. Albo hurtem przenieść się do więziennictwa. Są takie przykłady.
PO przegrało i tyle.
PO przegrało i tyle. 26.04.2019, 15:38
No i właśnie, dzięki takim głupcom jak ten ,,Do Aresztu,, pajace uważają że strajk był o szkołę a nie o kasę i POd rozkaz Schetyny.
Poza tym co ma areszt do szkoły a najeść to się i można każdą głupotą.

Pozostałe