Środa, 22.05.2019

Strajk będzie zawieszony!

  • 25.04.2019, 14:08 (aktualizacja 25.04.2019 15:04)
  • Janusz Justyna
Strajk będzie zawieszony!

- Od soboty 27 kwietnia 2019 r. od godz. 6.00 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy - ogłosił przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. - Dzisiaj ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością - zaznaczył przewodniczący Broniarz. Zawieszenie ma na celu "zapewnienie uczniom warunków do zakończenia nauki".

- Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony. Oczekujemy od pana rzeczowej, męskiej postawy, która będzie także odpowiadała na oczekiwania ponad półmilionowej rzeszy nauczycieli i wieluset tysięcy rodziców i uczniów - zaapelował przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Wszystkich pan nas nie zlekceważy i nie pokona. ZNP nie rezygnuje z postulatu 30-procentowego wzrostu wynagrodzenia.

Na jutro zaplanowano posiedzenie ZNP w Złotowie. Z pierwszych doniesień wynika, że nauczyciele są w dużej mierze rozczarowani tą decyzją, ale związkowcy przyjmą do wiadomości postanowienia centrali ZNP. Zawieszenie strajku oznacza, ze uczniowie od poniedziałku 29 kwietnia wracają do zajęć lekcyjnych.

(red), źródła internetowe

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Złotowiak
Złotowiak 29.04.2019, 05:31
drodzy POmyje KONSTYTUCJA !!!!!Konstytucja zapewnia prawo do nauki wszystkim Polakom jasne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Anty nauczycieli zwolnić !
podpis
podpis 28.04.2019, 20:24
kto nie lubi nauczyciela? Nieuk.
My Naród
My Naród 29.04.2019, 05:26
kto nie lubi pseudo nauczyciela?Rodzice !!!!!
Hx
Hx 28.04.2019, 01:18
Powiedziałem kiedyś, a niech tam, niech PiS wygra, niech pokażą, jak umieją rządzić. Oby mi ryj wykrzywiło za te słowa.
Złotowiak
Złotowiak 29.04.2019, 10:41
Hx. MY pamiętamy złodziejskie nierządy POstkomuny !! I tak osiem lat rozkradania .... a teraz niech ten krzywy ryj się wyprostuje
fkhjd
fkhjd 28.04.2019, 09:20
Mam to samo...
Smutek
Smutek 27.04.2019, 23:54
Krajobraz po bitwie jest miażdżący dla oświaty. Nazywanie wszystkich hucpiarzy nauczycielami jest niesprawiedliwe dla tych którzy nie strajkowali. Teraz idzie wolne, potem wakacje. Schetyna bedzie jeszcze zadymiarzy potrzebował na jesień.
Babcia
Babcia 27.04.2019, 17:55
Postawy nauczycieli nie skomentuję,była poniżej krytyki.
Pana Broniarza pominę milczeniem,mniej niż "0"
Największymi odpowiedzialnymi za ten chaos byli rodzice.
Rodzice, którzy nie stanęli na wysokości zadania.
Wielu z nich dołączyło do hucpy ZNP.......wstyd.
Oczekiwania płacowe dobrych nauczycieli należy wspierać,tych jednak było niewielu na tym strajku.Najwięcej hałasu robili "polityczni"członkowie ZNP.......wstyd.
Brain
Brain 28.04.2019, 01:20
Babciu, a czemu masz taki mały mózg? Szkoła nie wykształciła?
HWDPO
HWDPO 29.04.2019, 05:28
Brain do psychola marsz !!!
Traco
Traco 27.04.2019, 08:14
Problemem współczesnej szkoły jest zbyt wysoka samoocena Karyny i Seby, którzy swoje złe wspomnienia ze szkoły odreagowują na szkole Brajanka.
kRYSIA
kRYSIA 26.04.2019, 13:19
Wolności i prawa nauczycieli kończą się tam, gdzie zaczynają się wolności i prawa innych, w tym przypadku uczniów. Strajk owszem, ale nie w taki sposób który odbiera uczniom prawo do nauki i zdawania egzaminów.
MM
MM 26.04.2019, 13:17
nikt bardziej nie opluł nauczycieli niż oni sami siebie! Zrobić z dzieci zakładników ? To nie jest polska tradycja walki . Dziś broniarz ogłosił , że osiągnął to , co w dniu 7.04.2019 bez strajku podpisała oświatowa Solidarność , po co więc był strajk ? przydał się jednak , bo ośmieszył i obnażył co za towarzystwo zostało nauczycielami .
Daria
Daria 26.04.2019, 11:57
I proszę, drodzy nauczyciele, nie mówić, że robicie to w trosce o nauczanie i „dla naszych dzieci”. Nasze dzieci miały zdać w bezpiecznej atmosferze egzamin gimnazjalny i egzamin ósmoklasisty. To był ich czas, do którego przygotowywały się latami i który – co doskonale wiecie – obfituje w lęk o przyszłość i stres. Należało chronić dzieci przed sporami dorosłych, przed sporem politycznym (chyba tylko najbardziej bujający w obłokach sądzą, że ten strajk nie jest zabarwiony politycznie), przed atmosferą przepychanki i agresji. Rok szkolny trwa dziesięć miesięcy, a więc czasu na strajkowanie było bardzo dużo. Dlaczego wybrano termin, który uderzył nie w rządzących, a w uczniów? Rodzice bardzo nie lubią, gdy dzieci traktuje się jak zakładników. A tu próbowano je tak potraktować. Trudno będzie zapomnieć, że dzieci przystąpiły do egzaminów wyłącznie dlatego, że pojawili się ludzie dobrej woli – wolontariusze, księża i siostry zakonne, a także szkolne „łamistrajki”.
podpuszczone bydło nauczycielski
podpuszczone bydło nauczycielski 26.04.2019, 10:52
Fragment instrukcji jak wyłączyć rząd - autorstwa Kramka, męża Ludmilki, naszej kochanej męczenniczki.
"3. Generalny strajk nauczycieli, czy też - w przypadku furmanie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych - szeroko zakrojony protest w formie przerw pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych. Powinno to wywołać poważne i szerokie zaniepokojenie społeczne, którego władze nie będą mogły ignorować; to już nie będzie walka o sądy, to będzie walka o Polskę.[...]"
Zauważcie też, że nie wszyscy robią z siebie błaznów. Mimo obecnej presji wokół ze strony jakichś ubytków umysłowych (pewnie pierwsza linia frontu KOD), część nauczycieli nie bije brawo i nie błaznują.

hkl
hkl 26.04.2019, 10:50
https://www.youtube.com/watch?… Prosze sobie zobaczyc, w Złotowie podobni spędzaja czas na posadach nauczycieli. DNO!!!
nowe otwarcie
nowe otwarcie 26.04.2019, 10:43
Nowa ustawa powinno przewidzieć ponowne sabotaże tej roszczeniowej bandy. Do zawodu z nowymi umowami i z przysięgą i ślubowaniem. Dokładnie ten model możemy skopiować z rozwiązania stosowanego w Niemczech. Platfusy i nowocześni jako kelnerzy tego kraju powinni tez być za rozwiązaniem niemieckim.
aaaaaaaaaa
aaaaaaaaaa 26.04.2019, 09:09
Ludzie, ile jadu w was jest. Może czas zaczać sie leczyć. Dobrze że wyjechalem z tego Złotowa.
e
e 26.04.2019, 10:46
ile?
belgijski konsument
belgijski konsument 26.04.2019, 10:46
a ja chcę przyjechać po majówce, stanę pod szkołą rano , muszę te przegrane mordy zobaczyć jak idą do pracy. Szczególnie kilka mord chcę zobaczyć z trójki i jedynki.
O ooooooooo @rp. pl
O ooooooooo @rp. pl 26.04.2019, 19:44
Człowieku , człowieku MARNY człowieku.
wolwer
wolwer 25.04.2019, 23:16
Katastrofa ZNP ... Geniusz Broniarz... No nie, to mistrz. Takiego durnia dawno nie było....
Bolo
Bolo 25.04.2019, 21:23
Zastanawiam sie czy nie złożyć wniosku do prokuratury.Moja córka od kilku dni chodzi zestresowana z bólem brzucha, że nie bedzie mogła ocen poprawić bo teraz zaczną się wycieczki i nauczycielki nie bedzie....
MEN
MEN 26.04.2019, 19:48
Może ten bólu brzucha występuje z innego powodu. Niech się nie martwi wszystko skończy się dobrze. Życzę powodzenia. 😊😊
Tomcio
Tomcio 26.04.2019, 07:27
I słusznie. Niech się uczy dorosłego życia. Jak idę na rozmowę kwalifikacyjną i słabo wypadnę, to nie mam opcji "poprawienia oceny".
z sieci
z sieci 25.04.2019, 20:06
Rządzie, dajcie mi te 8 tysi miesięcznie na kształcenie swoich dzieci, bez rygoru doprowadzenia do szkoły. Sam mogę uczyć swoje dzieci, ale też sam mogę znaleźć odpowiedniego nauczyciela. Dajcie mi tą kasę, będę mógł zrobić więcej dla swoich dzieci, niż te nieroby i cwaniaczki, którzy żerują na nas, na naszych dzieciach. A tu co? Utrzymujemy darmozjadow, odwalamy za nich robotę i jeszcze płacimy za korepetycje. TO jest dopiero szajs.
JoLanta
JoLanta 26.04.2019, 14:27
Nie ma rygoru "doprowadzenia do szkoły" Jest edukacja domowa, co stoi na przeszkodzie skorzystać z takiej opcji? I proszę nie pomylić tego z edukacją indywidualną.
Do JoLanta
Do JoLanta 29.04.2019, 08:41
To stoi na przeszkodzie że rodzicom za nauczanie nikt nie daje 8000zł.
odp
odp 30.04.2019, 10:40
Jeśli masz na myśli nauczyciela, to on dostaje 2000 zł a nie 8, a w klasie ma 30 uczniów. Rodzice raczej 30 dzieci nie mają. Subwencja oświatowa na ucznia to coś ponad 400 zł na miesiąc na wszystko. Bierz rodzicu i ucz dziecko za to wszystkiego.
Przestań wierzyć propagandzie TVPiS.
Tomcio
Tomcio 26.04.2019, 07:30
467 zł na ucznia na miesiąc dostaje szkoła. Bierz kasę i ucz swoje dzieci, na pewno zrobisz to lepiej i jeszcze kupa siana dla Ciebie.
123
123 25.04.2019, 19:14
Patrząc na "ustawy" "naszego" rządu pozwalajace na to, aby wojt dopuszczal do matury, a jesli nie on, to inny czlonek samorządu i na te wcześniejszą komedię z egzaminami końcowymi w szkołach to pewnie matury by się zdawało u aspiranta na policji (nie mam nic do policjantów) Rząd gotów był się posunąć do wszystkiego, byleby postawić na swoim. Nauczycielom gratuluję rozsądnej posrawy wobec takiej arogancji i ignorancji rządu.
Proste jak drut.
Proste jak drut. 25.04.2019, 19:13
Można się tylko dziwić, przecież nawet nauczyciel Wf powinien wiedzieć że 2+2= 4 i nikt normalny nie będzie walczył o to że = 5.
Tak samo w sprawie podwyżek nawet ten sam nauczyciel powinien wiedzieć że 15% podwyżki oferowanej przez PiS jest więcej niż 1000zł oferowane przez Schetynę.
W tym temacie też nikt normalny nie będzie tego faktu oponował.
To proste obietnice PiSu są namacalne a PO wirtualne.
Żonkil
Żonkil 25.04.2019, 20:52
... Broniarz wywalczył nauczycielom miesiąc bez pensji i całkowity upadek autorytetu ..... ----------- prawda,że geniusz .
Rodzice
Rodzice 25.04.2019, 18:23

Pożyteczni idioci, w ogromnej większości z 3 literami przed nazwiskiem dali się wydymać bez mydła przez garstkę starych komuchów po szkołach partyjnych i kursach w SB. Brawo. Setki tysięcy pół i pełnych idiotów kroczyło potulnie jak bydło na rzeź za garstką komunistycznych dywersantów i prowokatorów. Skończyło się moralnym bankructwem sowieckich puczystów i totalną porażką dużej grupy nauczycieli. Zakładam, że nie dostaną ani grosza podwyżki a szczególnie gorliwi będą musieli rozejrzeć się za inną pracą. Ponadto prokuratura musi zająć się bojówkami, które zamierzały "zablokować ten kraj, zablokować gospodarkę tego kraju".
Michu
Michu 25.04.2019, 21:14
Jest kilka miejsc w budiwlance akurat dla nierobow popracuja dziesiec godzin to inaczej beda spieeac
Rodzic