Złotowianka Stulecia

  • 24.04.2019, 21:52 (aktualizacja 27.04.2019, 23:55)
  • Janusz Justyna
Złotowianka Stulecia

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Kobiet uhonorowano Złotowiankę Stulecia - panią Ludwikę Macek, wybraną przez mieszkanki Złotowa w trakcie VII Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski. Złotowianka Stulecia była w swoim życiu nauczycielem języka polskiego, korespondentem lokalnych gazet. List gratulacyjny i kwiaty wręczyli burmistrz Adama Pulit i szefowa RK Katarzyna Józefowska.  Omawiano także plan warsztatów dla szkół w sprawie mowy nienawiści. Podjęto decyzję utworzenia skweru upamiętniającego ważne dla Zlotowa kobiety. Zastanawiano się jak wykorzystać budynek dworca PKP i kaplicę przy kościele Św. Rocha. Wystosowano wniosek do burmistrza o zbudowanie podjazdu dla niepełnosprawnych w budynku ZCAS. Rozważano plany przebudowy plaży miejskiej przy ul. Jeziornej.

Gratulujemy pani Ludwice!

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
petro
petro 01.05.2019, 18:57
Ponieważ niektórym odwagi zabrakło aby pozwolić na dyskusję o pewnym pseudobalu więc może tu ktoś coś napisze. Chciałbym napisać że to prawdziwy majstersztyk że ludzie którzy ciągną ciężką kasę z niepełnosprawnych każą się nazywać ich wybawcami. Mistrzowie. Warto zauważyć ludzi którzy byli na tym pseudobalu. Gwiazdy lokalnej polityki którzy tylko istnieją poprzez foty zamieszczane na pewnym portalu, gwiazdy które zaproszono aby mieć szybką ścieżkę do przyszłych grantów. Bal Piłatów...
irena
irena 25.04.2019, 09:05
Śmieszą mnie te niby działania tych kobiet. Co one mają do planów Rady Miejskiej. Niech zajmą się kobietami potrzebującymi wsparcia. Nie potrafiły zorganizować Kongresu Kobiet więc niech nie partaczą innych działań. Jest to przykre ale prawdziwe.

Pozostałe