Sobota, 20.07.2019

Dyskusja nad Rogatkami z udziałem mieszkańców

  • 17.04.2019, 13:29 (aktualizacja 18.04.2019, 18:12)
  • Janusz Justyna
Dyskusja nad Rogatkami z udziałem mieszkańców

W sali sesyjnej złotowskiego ratusza odbyło się spotkanie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ul. Chojnickiej (chodzi o rozległe tereny os. Chojnicka 2 - między ul. Rogatki a obszarem cmentarza komunalnego). Obecni byli burmistrz Adam Pulit, wiceburmistrz Małgorzata Chołodowska, radni rady miasta (Stanisław Wojtuń, Agnieszka Jęsiek-Barabasz, Krzysztof Koronkiewicz, Jakub Pieniążkowski, Janusz Justyna, Henryk Golla) oraz grupa mieszkańców tego terenu. Mieszkańcy protestowali wcześniej przeciw zabudowie wielorodzinnej, więc przedstawiono im dwa warianty, które odsuwają działki pod zabudowę wielorodzinną dalej od istniejących domów jednorodzinnych, w stronę cmentarza.

Mieszkańcy byli zgodni, że plan proponowany przez radnego Krzysztofa Koronkiewicza, w którym lewa część będzie przeznaczona na zabudowę jednorodzinną i prawa bliższa do cmentarza przeznaczona na zabudowę wielorodzinną z dopuszczeniem usług w najniższej kondygnacji - jest do przyjęcia. Władze miasta próbowały przekonać uczestników spotkania do innego rozplanowania, z większym terenem pod budownictwo wielorodzinne, motywując to potrzebami rynku mieszkaniowego. Mieszkańcy zadeklarowali, że wybierają pierwszy wariant z podziałem na lewą - jednorodzinną i prawą - wielorodzinną.część. Na taką decyzję Rady Miejskiej liczą mieszkańcy terenu wokół ul. Rogatki.

(red)

 

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Somsiat bloku
Somsiat bloku 21.04.2019, 07:18
To co się dzieje z deweloperką w Złotowie to skandal! Osiedle domów jednorodzinnych i takie tylko tu miały być (ewentualnie szeregowce). Wydawanie pozwoleń na budownictwo wielorodzinne wciśnięte między domki to kompletne lekceważenie mieszkańców! To także obniżanie wartości przyległych posesji! To także problemy z parkowaniem i dojazdem do domów, gdyż najczęściej w ślad za tym budownictwem nie ma odpowiedniej ilości parkingów!
nic z tego
nic z tego 21.04.2019, 11:58
Sąsiad bloku,wypisujesz bzdury.Ponad 10 lat temu oglądałem plan zagospodarowania przestrzennego dla "Chojnicka-Rogatki" i są place na bloki pomiędzy domkami.
A parkingi każdy na na swojej posesji.Jak kupiłeś za małą działkę to ty masz problem.Sprzedaj to i kup na wsi dom z hektarami na parking,wybiegi dla dzieci i psów a nie obarczaj miasta ,że ci mają wybudowac parkingi .
Chciała by dusza do raju ale grzechy nie pozwalają.
Nie słuchac Koronkiewicza
Nie słuchac Koronkiewicza 19.04.2019, 13:04
Mieszają tu cztery osoby :strazak,elektryk,sklepowa,sprzątaczka i co ogrodzić was tujami od ludzi ? dla psów tereny Tak a dla Ludzi Nie.Tak uważacie ? i jeszcze Koronkiewicza wulgarnego napuszczacie na waszego adwokata ? Nic z tego.Bloki powstaną bo takie jest zapotrzebowanie dla Ludzi,którzy płaca tak samo podatki jak wy i mają więcej do powiedzenia niż wy i są od was starych duzo młodsi.
mieszkaniec chojnikiej 2
mieszkaniec chojnikiej 2 20.04.2019, 15:03
Widać że nie mieszkasz na naszym osiedlu bo takich głupot byś nie wypisywał , mieszkasz w bloku i wielce się wymądrzasz a przecież nikt nie mówi żeby nie budować bloków przecież został zaproponowany przez Pana Koronkiewicza plan kompromisowy ale że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to nie wiesz chyba o tym że bloki też tam by powstały. Przede wszystkim musisz wiedzieć że jak kupowałem działkę to było mówione w urzędzie że ten calu teren jest pod domki jednorodzinne i dlatego wziąłem kredy i się wybudowałem a terza przyszedł oszołom w układzie dewoloperskim i wszystko zmienia niby na korzysć mieszkańców a tak naprawdę ciekawe kto ma z tego korzyść, mówisz o tym że mieszkań brakuje a ja ci powiem że w Złotowie nie przybyło od 2012 roku mieszkańców więc komu brakuje?
Do głąba z chojnickiej
Do głąba z chojnickiej 20.04.2019, 17:26
Kto ci takie "mądrości" podpowiada ? Radny ? Oczekujących na mieszkania jest w urzędzie dłuuuga lista
pl
pl 20.04.2019, 17:08
W Złotowie nie ma miejsca na same domki ! Jak chciałeś mieć domek i kawał pola koło siebie, to trzeba było się wybudować gdzieś na wiejskim zadupiu: i miejsca sporo i działki tańsze
Hip hop
Hip hop 19.04.2019, 13:10
Referendum i tyle.
stach
stach 19.04.2019, 15:56
jakie referendum? gdzie ty żyjesz? to nie Szwajcaria
Niestety
Niestety 19.04.2019, 11:37
NIestety w Złotowie od jakiegoś czasu trwa dyktat deweloperów a ten plan może zostać przygotowany pod ich dyktando
Tipi
Tipi 19.04.2019, 13:10
A gdzie ludzie mają mieszkać? Bo paniska chcą ptaszków ćwierkających?
Gość
Gość 18.04.2019, 21:20
Tak trzymać Krzysztof, słyszałem że Burmistrzowi ciśnienie skończyło. Ktoś napisał że Burmistrz decyduje co ma być budowane, chłopcze on może jedynie sobie ogolić.
dla myślących
dla myślących 20.04.2019, 17:21
Przekonałem się, że Koronkiewicz różne kity wciska. Wiele rzeczy obiecywał jeszcze za czasów Wełniaka i nic. Może się dogadał z byłym burmistrzem. Teraz u leszcza już o nim źle nie piszą ...
Taka GRA
Taka GRA 20.04.2019, 17:42
Coś w tym jest. Jak za czasów Wełniaka była podpisana uchwała dotycząca budowy Instalacji Ripok, to Koronkiewicz siedział cicho jak mysz pod miotłą, a jak Pulit został burmistrzem, to pan radny zrobił takie zamieszanie wokół tematu, że to ma być spalarnia, że trucie mieszkańców,, kłąmał że on o niczym nie wiedział, a potem przypisał sobie zasługi jak to dzięki niemu wszyscy się dowiedzieli co to jest Ripok i że to jednak nie jest spalarnia :)
Bob Budowniczy
Bob Budowniczy 18.04.2019, 17:44
Trzeba budować bo w mieście coraz mniej terenów, a gdzie jak nie tam?
Gościu
Gościu 18.04.2019, 13:43
nie rozumiem dlaczego radny Koronkiewicz się tak ciska z tym tematem, prawdopodobnie dał się podpuścić paru mieszkańcom
mieszkaniec Chojnickiej
mieszkaniec Chojnickiej 18.04.2019, 19:08
Jeśli Gościu chcesz znać odpowiedz to powiem Ci że Pan Koronkiewicz walczy za naszą prośbą bo nie poto brałem kredyt i wyniosłem się z bloku żeby teraz w sąsiedztwie mieć ponownie bloki i dlatego dzięki uporowi i walce naszego Radnego godnie nas reprezentuje , brak u niego kalkulacji tylko stoi za ludźmi i dlatego ludzie na naszym osiedlu są za nim ( sprawdz sobie wynik wyborów).
Żałuje tylko że Pan Koronkiewicz nie chciał startować na burmistrza wygraną by miał w kieszeni , lekko by wygrał. Może da sie namówić za 4 lata.
do anonimowego hejtera
do anonimowego hejtera 19.04.2019, 08:47
Niedawno, a dokładnie przed wyborami w złotowskiej saunie, dość triumfalnym głosem wypowiedział się pewien mechanik z Chojnickiej. Oświadczył on, że jego żona i dyrektor robią wszystko aby żadna impreza nie wyszła tak jak powinna co w konsekwencji ma pogrążyć burmistrza w wyborach. W związku z tym, że duet nie dał rady spełnić swoich celów politycznych a także, że działał na szkodę społeczeństwa dzisiaj jest czas aby i żona mechanika opuściła mury instytucji i zaczęła robić coś z pożytkiem. Zawsze może u męża wypełniać kartę odpadów lub inne sprawy które wymagają pracy za biurkiem.
Lolo
Lolo 19.04.2019, 09:25
Ta żona to pionek. Co ona ma do czegokolwiek?
Wyborca
Wyborca 18.04.2019, 23:40
startować każdy moźe ale z Adamem i tak nikt nie wygra
Mieszkaniec Złotowa
Mieszkaniec Złotowa 20.04.2019, 13:59
Z Pulitem na burmistrza Złotowa mógłby wygrać Krzysztof Koronkiewicz ale nie chciał startować, tak jak Agnieszka Jęsiek która miała by zwycięstwo w pierszej turze. Pulit eygrał tylko dlatego że miał słabych konkurentów
do Wyborcy
do Wyborcy 19.04.2019, 02:10
To że "Adam" jest twoim kumplem nie znaczy że sie nadaje na burmistrza. Pewnie ty byś chcial go nadał, ale dla miasta lepiej bedzie bez niego.
ks
ks 18.04.2019, 20:34
Aż tylu was na tym osiedli ? :)
jarek
jarek 18.04.2019, 15:12
Może jakiś leszcz mu kazał?
Szklane domy
Szklane domy 18.04.2019, 13:39
Tak tak budujcie bloki na potegę, tylko kto będzie w nich mieszkał. Wątpię aby deweloperzy mieli szansę sprzedać to co jest budowane obecnie, np. Seb-Tom przy Szpitalnej i Helt przy Piasta, a trzeba pamiętać że ci co kupują teraz, kupują na górce cenowej, bo idzie mocne spowolnienie. W dużych miastach deweloperzy już od kilku miesięcy obniżają ceny
brunerski
brunerski 20.04.2019, 23:50
w dużych miastach mają z czego obniżać.... mieszkania są drogie również ze względu na (drogie) działki,których jest mało...
ksiągowa
ksiągowa 21.04.2019, 16:15
Akurat cena działki nie stanowi wielkiego udziału w całkowitych kosztach inwestycji deweloperskich
Brawo dla Burmistrza.
Brawo dla Burmistrza. 17.04.2019, 15:20
No no wokół cmentarza najlepiej wieżowce i supermarkety.
Jan
Jan 21.04.2019, 07:21
Akurat w tym wypadku nie będą nikomu przeszkadzać.
nie ma tu smogu
nie ma tu smogu 17.04.2019, 16:02
No a dlaczego nie.Burmistrza tereny miejskie i Burmistrz decyduje co i gdzie wybuduje.napewno bedą tańsze niż w centrum i znajdą chętnych i spokój.

Pozostałe