Sobota, 20.07.2019

Miejscy nad Gwdą

  • 15.04.2019, 17:48
  • Janusz Justyna
Miejscy nad Gwdą
14 kwietnia 2019 r. na rzece Gwda, pod Jastrowiem, Koło Miejskie PZW w Złotowie przeprowadziło zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej.

 Do rywalizacji zgłosiło się 26 zawodników. Po potwierdzeniu obecności przez wszystkich, odbyło się losowanie stanowisk. Następnie zawodnicy udali się na swoje stanowiska celem przygotowania do rywalizacji. Podczas zawodów panowała iście „zimowa” pogoda, był porywisty, zimny wiatr oraz niska temperatura. Zawodnicy łowili głównie drobniutkie płotki, choć sporadycznie trafiały się i większe egzemplarze tego gatunku ryb. Zawody trwały 3 godziny i zakończyły się zgodnie z planem o godz. 1200. Po nadaniu sygnału kończącego rywalizację, przez sędziego głównego zawodów, kol. Józefa Borowicza, komisja sędziowska przystąpiła do warzenia ryb, po czym nastąpiło podsumowywanie wyników zawodów. Podczas prac komisji wszyscy uczestnicy zawodów zostali poczęstowani gorącym posiłkiem. Po spożyciu krzepiącego posiłku, przystąpiono do ogłoszenia wyników rywalizacji wraz z uroczystym wręczeniem nagród, w postaci sprzętu i akcesoriów wędkarskich dla 10 najlepszych wędkarzy przez Prezesa Koła, Pawła Kuczyńskiego. Zawody wygrał Sławomir Kubiński łowiąc ryby o łącznej wadze 2,52 kg, drugie miejsce zajął Grzegorz Małaczek z wynikiem 2,50 kg, jako trzeci uplasował się Andrzej Kubiński łowiąc 2,14 kg ryb. Wszystkie ryby, po zważeniu, w myśl zasady „no kill”, wróciły do wody. Była to pierwsza tura tegorocznej ligi wędkarskiej koła. Kolejna tura odbędzie się w dniu 28 kwietnia br. na rzece Gwdzie, w Grudnej („Tęgobór”), będąca jednocześnie I turą o tytuł Mistrza Koła na rok 2019.

KM PZW Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (30)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe