Sobota, 20.07.2019

Burmistrz Stefan Kitela odwiedził nowo otwarte centrum rehabilitacyjne w Krajence

  • 12.04.2019, 16:19 (aktualizacja 13.04.2019, 01:07)
  • Janusz Justyna
Burmistrz Stefan Kitela odwiedził nowo otwarte centrum rehabilitacyjne w Krajence
Burmistrz Gminy i Miasta Krajenki, Stefan Kitela uczestniczył w uroczystości otwarcia LIBRA-MED Centrum Medyczne – ORTOPEDIA – FIZJOTERAPIA – MASAŻ w Krajence. Właściciele Centrum podziękowali władzom miasta za przychylność i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

 

Gabinet Rehabilitacji i Masażu LIBRA-MED w Krajence został uruchomiony w 2015 roku. Swoją pierwszą siedzibę miał przy ul. Toruńskiej. Właściciele gabinetu zdecydowali się na rozwój placówki, w tym na rozwój usług medycznych, czego efektem jest otwarte w dniu dzisiejszym Centrum. – Cieszymy się, że udało nam się zmienić siedzibę i zwiększyć zakres usług medycznych, co wpłynie korzystanie na funkcjonowanie opieki medycznej na terenie gminy Krajenka. Dzięki panu burmistrzowi Stefanowi Kiteli, dzięki jego przychylności, życzliwości i zrozumieniu, oddajemy do państwa dyspozycji w pełni wyposażoną placówkę rehabilitacyjną – powiedział właściciel Libra-Med mgr Dawid Liebrecht. Burmistrz Stefan Kitela wyraził zadowolenie z oddanego do użytku obiektu, licząc, że będzie służył lokalnej społeczności. W nowo otwartej placówce zmienił się nie tylko zakres usług medycznych, personel, ale przede wszystkim jej siedziba. Centrum przeniosło bowiem swoją działalność do budynku dawnego dworca PKS, przy ul. Młyńskiej 2. W 2011 roku budynek dworca PKS został wynajęty osobie fizycznej, która przeprowadziła stosowną jego adaptację, zagospodarowując budynek na przychodnię lekarską. Przez pierwsze lata w zagospodarowanym budynku PKS funkcjonowała przychodnia zdrowia, w której zlokalizowane były dwie praktyki lekarskie. Z upływem czasu jeden z lekarzy zrezygnował z praktyki w Krajence, drugi przeszedł na emeryturę. Po odejściu lekarzy udało się sprowadzić lekarza, który, na część etatu, obsługiwał mieszkańców gminy Krajenka, świadcząc usługi medyczne. 22 marca 2018 roku Gmina podała do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w użyczenie. Dotyczyło to również budynku przy ul. Młyńskiej. Władze gminy wyraziły wolę przekazania budynku NZOZ lekarzowi, który prowadząc praktykę w Krajence, zwolniony byłby z opłat czynszowych. Decyzja taka podjęta była w trosce o mieszkańców gminy Krajenka. Niestety, nie udało się pozyskać w Krajence dodatkowej praktyki lekarskiej, co zapewne związane jest z sytuacją ogólnokrajową, gdzie brakuje już nie tylko lekarzy specjalistów, ale i lekarzy pierwszego kontaktu. W grudniu 2018 roku gmina ogłosiła kolejny nabór, z zastrzeżeniem, że w budynku prowadzona ma być działalność medyczna i okołomedyczna, związana np. z rehabilitacją. Z oferty gminy skorzystali właściciele Libra-Med. Budynek zyskał nowe przeznaczenie, nowe usługi medyczne, nowy zespół specjalistów, przy zachowaniu usług dotychczasowego lekarza rodzinnego.

Agnieszka Barabasz

Janusz Justyna

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe