Sobota, 20.07.2019

Burmistrz Stefan Kitela wspiera akcję

  • 11.04.2019, 14:40
  • Janusz Justyna
Burmistrz Stefan Kitela wspiera akcję
W czwartek, burmistrz Kajenki Stefan Kitela, spotkał się z grupą inicjatywną, która już w czerwcu zorganizuje akcję charytatywną w Krajence. Podczas imprezy zostanie zaprezentowany, odrestaurowywany w chwili obecnej, fiat 126p, który następnie trafi na aukcję. Zebrane tą drogą pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorego Jakuba Grzesika z Krajenki.

Mateusz Sromała, Rafał Filipkowski, Grzegorz Ogórek i Robert Żak, to mieszkańcy Krajenki, którzy dzięki swojej pomysłowości, zaangażowaniu i chęciom, postanowili wesprzeć rodzinę Grzesików. Spod Kalisza, od tamtejszego proboszcza, kupili starego „malucha”, sprowadzili do Krajenki i…odrestaurowują, pochodzące z czasów PRL „motoryzacyjne cacko”. W chwili obecnej auto przechodzi remont nadwozia. Do zrobienia pozostał jeszcze kilka rzeczy, jak remont silnika, tapicerka, wymiana kierownicy, czy wymiana oświetlenia. Całą metamorfozą, charytatywnie zajmują się sami pomysłodawcy.
W czerwcu chcą zorganizować dużą, charytatywną imprezę, podczas której zostanie zaprezentowany odnowiony „maluszek”. Ten następnie trafi na licytację. Impreza zostanie wsparta przez burmistrza Gminy i Miasta Krajenki Stefana Kitelę. Gmina udostępni swój teren (będzie to boisko Iskry Krajenka), nagłośnienie (Krajeński Ośrodek Kultury) oraz akcję informacyjno – promocyjną. Pomysłodawcy chcą zaprosić do udziału w imprezie kolekcjonerów zabytkowych, ale polskich marek, aut (osobowe: FSO, FSM, SAM, Wilk, Mikrus, Colo, CWS, Gepard, BKPMot, i ciężarowe: FSR „Polmo”, ZSD, FSC, DZT, FSC "Star", Jelcz, PZInż, Autosan, Solaris oraz traktory – Ursus). Podczas imprezy przewidzianych jest szereg innych atrakcji. Już teraz władze gminy Krajenka zapraszają wszystkich chętnych w czerwcu do udziału w imprezie.
(ab)

Janusz Justyna

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe