Konferencja u burmistrza

  • 11.04.2019, 11:42 (aktualizacja 11.04.2019, 12:53)
  • Janusz Justyna
Konferencja u burmistrza

Dzisiaj odbyła się konferencja Burmistrza Miasta Złotowa, w sprawie nadania orderu Orła Białego Ks. Bolesławowi Domańskiemu. Dokonano podsumowania działań na rzecz nadania i zbierania podpisów pod wnioskiem do Kapituły Orderu Białego. Zebrano 200 podpisów. Wniosek teraz trafi do wojewody wielkopolskiego. Stanisław Pikulik omówił program obchodów 80-lecia śmierci ks. Domańskiego w dn. 26-28. kwietnia. Burmistrz podziękował osobom zaangażowanym w starania nadania ks. Patronów Orderu Orła Białego. 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ktoś
ktoś 12.04.2019, 08:38
To prawda, pomnik Księdza Patrona jakoś wstydliwie ukryty. Nie dosyć, że postać mała - nie wiem, jak można było zaakceptować taki projekt - to jeszcze teraz przytłoczona wielką budowlą. Galeria w tym miejscu pasuje jak pięść do nosa, ale architekta miejskiego w Złotowie brak, więc wolnoamerykanka i bezguście króluje.
DUMA.
DUMA. 11.04.2019, 22:40
Wielki człowiek i kapłan. Obrońca Polskości w najstraszniejszych czasach. Człowiek dzięki któremu nasi rodzice wykazując się młodzieńczą odwagę i patriotycznym wychowaniem w czasie okupacji uczęszczali do polskiej szkoły.
Ks. B. Domański zasługuje na odznaczenie orderem Orła Białego.
Jedno co martwi to to że szumnie odsłonięta ławeczka KS. B. Domańskiego jest tak niewidoczna. Jest tak schowana że z dali trudno ją dostrzec choć miejsce godne i ponoć zwane placem. Placem otoczonym czterema głównymi drogami miasta skupiającymi się na herbowym rondzie. Jak widać stare chojry i argumenty pseudo ekologów ważniejsze od dokonań księdza. A gdyby tak na tę rocznicę uporządkować teren który uwydatni ławeczkę Ks. Domańskiego którą nawet można przenieść przed chodnik z lekkim podniesieniem go. Po wycięciu rudawych nieestetycznych drzew można by to miejsce obsadzić niewysokimi iglakami po skosach a w kierunku ławeczki nasadzić piękne rabaty kwiatów które w linii prostej od ławeczki w kierunku ronda przecinał by estetyczny chodnik. Oczywiście chodnik nie łączyłby się z rondem.
Jeżeli chcemy Ks. B. Domańskiego uhonorować i być dumnymi z jego dokonań, nie wstydźmy się go i nie ukrywajmy pod przykrywką fałszywej ekologi.
i co jeszcze
i co jeszcze 14.04.2019, 12:45
Panie Pikulik,przed swoim domem,w ogrodzie postaw pan wielki pomnik tego księdza.Będzie dla turystów dodatkowy punkt do zwiedzania.
A innych spraw w miescie ta komisja nie widzi ?
Napisz: i co jeszcze chcesz, co ci się nie podoba.
Napisz: i co jeszcze chcesz, co ci się nie podoba. 14.04.2019, 15:12
Wymień jakich spraw i do kogo kierujesz pretensje. Komisja to nic nie mówi bo ta nie została powołana do innych spraw. Nazwiskami nie szastaj bo tyle o nich wiesz co o upamiętnieniu ks Domańskiego.

Pozostałe