Odkrywamy πękno matematyki!

  • 16.03.2019, 00:20
  • Janusz Justyna
Odkrywamy πękno matematyki!
Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Zwyczaj ten przywędrował także do Polski. Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotowie włączyła się w obchody Światowego Dnia Liczby Pi.

Fascynująca, nieskończona i oryginalna na tyle, żeby stać się tematem wierszy – taka właśnie jest liczba pi. A co o ludolfinie wiedzą uczniowie? Jak radzą sobie z wykorzystaniem stałej Archimedesa w obliczeniach? Dzień Liczby Pi to świetna okazja, żeby się o tym przekonać. Skacząca tabliczka mnożenia, szarady matematyczne, tangramy, mathpuzzle, πtwórczość, Główka Pracuje – oto dyscypliny, które nie tylko sprawdzają matematyczną wiedzę, ale również skłaniają do zabawy. Organizatorami akcji są nauczyciele matematyki, którzy wraz z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim zapewnili młodzieży wyjątkową rozrywkę.

SP 3

Janusz Justyna

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe