Czwartek, 23.05.2019

Młodzież będzie strajkować

  • 14.03.2019, 00:17
  • Janusz Justyna
Młodzież będzie strajkować
15 marca nie idź do szkoły - zachęca profil "Złotów fotograficznie" na facebooku. Strajkuj razem z uczniami z całego świata! Nasza przyszłość decyduje się właśnie teraz!

PLAN DZIAŁANIA (z profilu Złotów fotograficznie na facebooku):

1.Spotkanie o godzinie 9.50 na Placu Paderewskiego w Złotowie

2. Wymarsz o godzinie 10.00 z terenu Placu

3. Pochód ulicą Wojska Polskiego w kierunku urzędu miasta

4. Powrót na Plac Paderewskiego aleją Mickiewicza

5. Zakończenie marszu na Półwyspie Rybackim

Mile widziane banery i plakaty dla naszej wspólnej sprawy! Do zobaczenia! ;)

Nasze postulaty:

Edukacja o zmianach klimatu w szkołach jest nieaktualna i niewystarczająca, ale przede wszystkim nie przygotowuje nas na wyzwania jutra. To musi się zmienić!
Potrzebujemy edukacji uświadamiającej o przyczynach i skutkach zmian klimatu.

Szkoła – nasz drugi dom, gdzie kształtowane są nasze postawy i przekonania, nie dba o ziemię, nie jest dla nas dobrym wzorem. To musi się zmienić! Potrzebujemy szkoły przyjazne środowisku, z której wyjdziemy z odpowiedzialnymi nawykami, m.in. takimi jak: unikanie plastiku, unikanie oleju palmowego, czy segregacja śmieci.

Nasze społeczeństwo jest nieświadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatu. To musi się zmienić! Ten temat musi głośniej wybrzmiewać w przestrzeni publicznej, musi być priorytetem dla mediów.

Nasze codzienne decyzje mają wpływ na klimat. Kupując, możemy porównać produkty ze względu na cenę w sklepie, ale nie cenę ponoszoną przez środowisko – cenę, jaką poniesiemy w przyszłości my. To musi się zmienić! Potrzebujemy dostępu do informacji, które pozwolą nam na dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich

Mimo, że dane naukowe jednoznacznie wskazują na postępowanie zmian klimatycznych oraz na olbrzymie zagrożenia z nimi związane, politycy wciąż ignorują fakty. To musi się zmienić! Żądamy przyjęcia raportu IPCC jako podstawy działań politycznych

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tak serio
Tak serio 15.03.2019, 04:30
Dopóki komuna i dzieci komuny beda istniec to mozecie sobie krzyczec. hey

Pozostałe