Więcej parkingów!

  • 07.03.2019, 12:07 (aktualizacja 07.03.2019, 20:04)
  • Janusz Justyna
Więcej parkingów!

Dzisiaj w złotowskim ratuszu trwa zebranie w sprawie wniosku mieszkańców tzw. Starego Miasta o zwiększenie ilości parkingów w tej części Złotowa. Komendant Straży Miejskiej podał sugestię by zmienić obowiązującą tam Strefę Zamieszkania na strefę ograniczonej prędkości. Ta zmiana zezwoliłaby na parkowanie w miejscach do tego oficjalnie niewyznaczonych, a tym samym zwiększenie miejsc do parkowania.

Na wniosek radnego Łukasz Piosika, rozwiązaniem nadmiernej prędkości aut mogą być spowalniacze na ul. Kościelnej, które prawdopodobnie zostaną tam zainstalowane. Policjanci nie przychylają się do likwidacji strefy zamieszkania, a jedynie jej ograniczenia. Rozpatrywane jest zamknięcie ul. Ostrej z przeznaczeniem na parking i zmiana regulacji ruchu w tym miejscu. Rozwiązaniem ilości parkingów będzie wkrótce parking przy nowej galerii. Komendant SM sugeruje pominięcie przepisu odległości 7 metrów od okien, co stworzy dodatkowe miejsca pod parking.

Ustalono, że strefa zamieszkania pozostanie, a miasto będzie szukać dodatkowych parkingów, między innymi na ul. Mokrej. Na ul. Kościelnej zostanie zamontowany spowalniacz.

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec.
mieszkaniec. 07.03.2019, 21:32
Miasto jest w posiadaniu sporej działki przy ulicy Spichrzowej, wystarczy wypowiedzieć umowę dzierżawy, rozebrać drewniane ogrodzenie , utwardzić teren i Gotowe, teren na kilkanaście miejsc postojowych.
KONSTYTUCJA. = Równość Prawa wobec wszystkich.
KONSTYTUCJA. = Równość Prawa wobec wszystkich. 08.03.2019, 09:09
I tu macie przykład - mieszkaniec- zazdrośnika do potęgi.
Zabrać zabrać, zabrać bo sąsiad ma.
Oczywiście władze miasta są w tym dobre. Jak tylko mają okazję tzw cynk, zabierają nie patrząc na nic. Jest wielu donosicieli którzy im w tym pomagają. Jak słychać w mieście ten proceder kwitnie tylko nie wiem czy w tym miejscu zabór tej dzierżawy pod parking przejdzie. Gdyby chodziło o deweloperkę to być może choć trzeba też się dowiedzieć kto jest właścicielem drugiej części tej działki od strony Wawrzyniaka. Sprawdźcie, to się zdziwicie i znajdziecie odpowiedź na nurtujące was pytanie dlaczego tam może tak być. Toć tam od ponad dziesięciu lat a może i więcej choć nakazany był termin budowy, właściciel nic nie buduje. W związku z tym może zgodnie z prawem działka w całości działki powinna wrócić do miasta. To samo dotyczy wnęki Pl. Paderewskiego gdzie wreszcie można by zrobić parking z prawdziwego zdarzenia.
B
B 08.03.2019, 09:03
GS również dzierżawi za grosze teren pod garaże, które można zrównać z ziemią i dać ten teren dla parkingów
SB, TW = Donos.
SB, TW = Donos. 08.03.2019, 15:04
A to GS kablował tego dzierżawcę od drewnianego płotu z Spichrzowej.
No cóż nie ma co się dziwić.
mieszkaniec.
mieszkaniec. 07.03.2019, 21:20
Przepisy są dla Wszystkich, komendant to sobie może sugerować własnej żonie w kwestii jadłospisu, skoro jest przepis że zachowana ma być odległość 7 metrów to tak ma być.
Paweł D
Paweł D 07.03.2019, 20:06
Widzę, że ten nowy radny działa dla osiedla na Paderewskiego. Ten okręg miał zawsze problem z radnymi. Niby byli ale co oni zrobili tego nie wie nikt.
Myślenie poprzedza robotę a nie odwrotnie.
Myślenie poprzedza robotę a nie odwrotnie. 07.03.2019, 23:07
Spowalniacze nic nie zmienią. To będzie test dla testu.
Żaden to pomysł dla tak krótkiej ulicy.
Jeden znak rozwiązał by problem z nieodpowiedzialnymi kierowcami.
Jadąc na Człuchów przez Debrzno czy Wałcz są miejscowości przez których ulice nikt kto nie chce zapłacić mandatu nie pojedzie szybciej niż 30km/ h. a drogi mają kilka kilometrów. Widać u nas zawsze problem jak nie z ulicą to z jej brakiem. Skoro ciągle poprawia się nowe stare na stare nowe ( aleja gwiazd ) czy białe latajace kropki parkingowe na Paderewskiego to o czym tu gadać a co dopiero myśleć. Rada która myśli tylko o tym jak przez 5 lat kręcić się w kółko to żadna rada. Panowie i panie powiększajmy i rozwijajmy miasto a nie ściskamy się w kupie. Panie Burmistrzu jak chce pan zapisac się na stałe w pamięci mieszkańców, niech pan zrobi wszystko aby poza podziałami z Radą Miasta i w porozumieniu z władzami gminy powiększyć granicę miasta i to o znaczny teren w który należy inwestować a nie w łatanie dziur których nie ma. Na Kościelną wysłać służby, oznakować i po sprawie.
Janek Grabowski
Janek Grabowski 07.03.2019, 19:18
"Rozwiązaniem ilości parkingów będzie wkrótce parking przy nowej galerii."
Dziwię się, że w ogóle ktoś wpadł na takie głupie stwierdzenie! Otwarcie galerii spowoduje, ze przybędzie w tej części miasta sporo klientów, którzy będą chcieli w niej zrobić zakupy, posiedzieć w kawiarni czy skorzystać z celach rozrywkowych! Jestem przekonany, że pod otwarciu galerii sytuacja się znacznie pogorszy!
Janek Grabowski - uzupełnienie
Janek Grabowski - uzupełnienie 07.03.2019, 19:22
Tym bardziej, ze ilość miejsc parkingowych będzie mniejsza, niż kiedyś na "dzikim" parkingu, na którym teraz stoi galeria!
A tak w ogóle to mnie zawsze dziwiło, że galeria powstała w tak głupim miejscu zamiast np na placu koło Biedronki i Lidla czy placu przy pływalni Laguna.
czas pozyskac nieużytki
czas pozyskac nieużytki 07.03.2019, 15:32
Nic głową nie potraficie ruszyć-włączyć myślenie.Pod parkingi to najlepiej byście zrobili pod UM i w Centrum Miasta.Miasteczko jest małe i wszędzie stare samochody i często brudne.
Pomysł na Mokrej to dobry pomysł bo BABA wysycha i na tym miejscu już trzeba planować piętrowe parkingi.Gruzem trzeba zasypać trzcinę ,walcem ubić i pozwoli to na pogłębienie rzeki Baba.Kula ziemska wysycha i hydrolodzy alarmują,że wiele rzek wyschnie.O powrocie,że kiedykolwiek będziemy mieli jezioro Baba to mrzonki.
Rzeka zastąpi jezioro a obszary zarośnięte trzciną trzeba zagospodarować.Znam miasta,gdzie na takim miejscu jak Baba ,wyrosło Osiedle Mieszkaniowe,postawione na palach.
czas pozyskać nieużytki
czas pozyskać nieużytki 07.03.2019, 17:40
Hydrobudowa Płock wykonuje takie prace ale Unia musi dofinansować przedsięwzięcie.
Nie zasypujcie nam jezior.
Nie zasypujcie nam jezior. 07.03.2019, 22:40
Jezioro należało by odzyskać. To powinno być priorytetowe zadanie samorządu. Przecież Wielkopolskie Zdroje czy Złotowskie Zdroje do czegoś zobowiązują. Nie można pozwolić aby za jeziorem zniknęła rzeka. Są firmy i to nie z jedną zdezelowaną koparką jak było do tej pory tylko z nowoczesnymi pogłębiarkami które odzyskały by jezioro. Przykład, przekop Mierzei Wiślanej. Skąd fundusze ano z pozyskanych na ten cel środków unijnych jak i z dzisiaj bezmyślnie wydawanych pieniędzy na niekończącą się rozrywkę czyli sezonowy folklor. Aby Złotów odnowić i przywrócić równowagę fauny i flory miasta sprzed lat, trzeba bardziej wytężyć myślenie o tym
jak to zrobić a nie nad tym co powiedzieć podczas otwierania powitalnej mowy przy cotygodniowych imprezach, które niczego nie wnoszą. Czas na oszczędności za które można zrobić wiele dobrego dla dobra pokoleń a nie na dziś, tu i teraz.

Pozostałe