Bomba ekologioczna

  • 28.02.2019, 15:51
  • Janusz Justyna
Bomba ekologioczna UM Złotów
Gmina Miasto Złotów wraz z Gminą Złotów realizują inwestycję polegającą na budowie nasypu i zmianie sposobu użytkowania wiaduktu położonego nad nieczynną linią kolejową Złotów - Jastrowie.

 

Wiadukt drogowy znajduje się przy granicy gmin i zapewniał komunikację pomiędzy Gminą Miasto Złotów, a polami wsi Blękwit. Zgodnie z zapisami w protokołach kontroli okresowych obiektu - dalsze jego utrzymanie było niemożliwe. Przebudowa nasypu ma na celu zapewnienie bezpiecznej komunikacji na tej drodze.

Koszt realizacji inwestycji to niecałe 300 tys. zł. Prace powinny być zakończone do 12 kwietnia.

W trakcie prac odkryto efekty prowadzonego wiele lat, nagannego procederu podrzucania śmieci pod wiadukt. Jakie są efekty takich nieodpowiedzialnych zadań pokazują zdjęcia. To ekologiczna bomba, której rozbrojenie stało się dodatkowym priorytetowym zadaniem przy realizacji tej inwestycji.

Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka… Niech te zdjęcia będą przestrogą dla tych, którzy uważają, że te kilka śmieci wrzuconych do przydrożnego rowu nie ma, aż takiego znaczenia.

Janusz Justyna

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe